Canım Anne

İncili fırfırlı yuvarlak lif yapımı

İncili fırfırlı yuvarlak lif yapımı

İncili fırfırlı yuvarlak lif yapımı bu güzel lif örneğini çeyizler için takım olarak yapabilirsiniz. Sipariş alan arkadaşlarımız içinde fırfır detaylı oluşu ile bir çok arkadaşın beğenisini alacaktır.

Tığ işinin en çok yapılan modelleri arasında lif modelleri yer almaktadır. Farklı ve geniş modeli bulunan lif örneklerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Yeni lif öğrenmek isteyen hanımlarımız için video anlatımları oldukça faydalı olacaktır. Yeni lif anlatımlarında tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

İncili fırfırlı yuvarlak lif yapımı

Malzemeler: 4 renk lif ipi
7 numara tığ ve fırfır için demir saplı tığ
İnci
Makas
İğne ve iplik

Yapılışı: Yuvarlak lif tabanı üstüne ayrı bir parça olarak hazırladığımız lifimizin öncelikle tabanını örerek başlıyoruz. 6 zincir çekip yuvarlak halka oluşturup içine 6 fıstık dolgusu yapıyoruz. Fıstıkların arasındaki boşluklara 3 lu fıstıklar yapıyoruz ve böylelikle 6 dilime ayırmış oluyoruz lifimizin tabanını. Her sırada ve dilim sonlarında arttırma işlemi yaparak 8 fıstığa kadar yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. Tabanımızı ördükten sonra kenar uygulaması olarak fırfır işlemi yapıyoruz. Lifimizin üst kısmında iki farklı çiçek uygulaması yaparak yuvarlak bir şekilde oluşturuyoruz ve çiçeklerin ortasına incilerimizi diktikten sonra tabanın üstüne çiçeklerin kenarlarından dikerek iki parçayı birbirine sabitliyoruz.

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

İncili fırfırlı yuvarlak lif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ