Canım Anne

İncili Havlu Kenarı Modelleri

İncili Havlu Kenarı Modelleri

Havlu kenarları elbette ki çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Dantel ile bezenmiş ve süslenmiş olan şık ve zarif havlular genç kızların çeyizlerini süsleyen en önemli parça ve detaylardan biridir. Havlu kenarları küçük parçalardan oluştuğu için ilk kez örgüye, dantele başlayacak olanlar genellikle havlu kenarı yapımından başlamaktadır.

  Havlu kenarı modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanları olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı havlu kenarları da mevcuttur. Havlu kenarlarının tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi mekik oyası, iğne oyası ile yapılanları da vardır. Her zaman ki gibi daha çok tığ işi ile yapılan dantelden yapılmış havlu kenarları tercih edilmektedir.

Havlu kenarı örnekleri arasında eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok model ve ürünün yanı sıra her geçen gün yeni modeller ve örnekler de ortaya çıkmaya devam etmektedir. Eski ve yeni modellerin birleşmesi ile beraber ortaya şık ve birbirinden farklı havlu kenarı model ve örnekleri çıkmıştır.

Havlu kenarlarının daha şık ve farklı görünmesi için çeşitli materyaller kullanılmaktadır. İnci, boncuk, pul gibi materyaller kullanılarak şık ve farklı havlu kenarları ortaya çıkmaktadır.

  İncili havlu kenarı modelleri son zamanlarda çok fazla tercih edilmekte ve yapılmaktadır. İncinin zarifliği ve şıklığı ile dantelin eşsiz güzelliği bir araya geldiğinde havlularınıza oldukça fazlasıyla yakışacaktır. Sizlerde birçok model ve örnek arasından dilediğinizi seçerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

İncili havlu kenarı örnekleri arasında tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi iğne oyası ile yapılan modeller de yer almaktadır. İncili havlu kenarlarını daha çok el yüz havlularında tercih edilse de siz dilerseniz mutfak havlularınızda da kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ