İncir Ağacı Köklendirme Nasıl Yapılır

İncir ağacı köklendirme nasıl yapılır incir ağacını çoğaltma yöntemi hava daldırma yöntemi ile kolaylıkla çoğaltabilirsiniz. Dal kısmına yüzük çıkartma işlemi ile uygulanan bir köklendirme işlemdir. Kesin sonuç alacağınız bir yöntem olmaktadır. Bahçenizde incir ağacı varsa kolaylıkla incir ağacı sayısını çoğaltabilirsiniz.

Bahçe işlerinden anlayan arkadaşlarımız hava daldırma işlemini biliyor olabilirler. Bilmeyen ve öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde yazımızın içine derledik video anlatımı izleyerek kolaylıkla bahçenizde incir ağacı sayısını çoğaltabilirsiniz.

İncir ağacında hava daldırma işlemini yapıldıktan sonra 2 hafta içinde sonuç alabilmeniz mümkündür 4 hafta sonrasında kök kısmını görebilirsiniz. Ama sonbahar yaprak dökme zamanını bekleyip ekilmesi tavsiye edilmektedir. Yine köklenmiş inciri alıp ekebilirsiniz. Farklı içerikler için ve bahçe düzeni için linke tıklayabilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

İncir Ağacı Köklendirme Nasıl Yapılır

Hava daldırma incir ağacında nasıl yapılır ?

İlk olarak ağacın gövdesinden yüzük çıkarma işlemi yapılmaktadır. Devamında yüzük çıkardığımız bölgeyi kazıma işlemi uyguluyoruz. İşlemi yaparken çok dikkat etmek gerekmektedir. Bu işlem sayesinde 2 haftada köklenme işlemi olmaktadır 4 haftada köklenme artmaktadır. Sonbaharı bekleyip ana gövdeden ayrılması tavsiye edilmektedir. Kazınmış olan gövde kısmına pet su şişe kullanımı tercih edilmiştir. Sizler istediğiniz poşet veya çuval kullanabilirsiniz. Su pet şişenin içine toprakla dolduruyoruz. Alt kısmını sreç film ile sarabilirsiniz. Detaylı anlatım için videoyu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Bahçe işleri, bahçe düzeni, çiçek bakımı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Hayallerimi yaşıyorum youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

İncir Ağacı Köklendirme Nasıl Yapılır VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ