İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Yöntemleri

İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Yöntemleri

İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Yöntemleri

Ev temizliği kadınların zamanını oldukça fazla almaktadır. Temizlik süresini kısaltmayı kim istemez ki? Sizlerde eğer bu konuda fikir almak istiyorsanız aşağıdaki işinizi kolaylaştıracak temizlik yöntemleri hakkındaki bilgileri okuyabilir ve uygulayabilirsiniz.

İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Yöntemleri

  • Evi temizlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta belli bir metodunuzun olmasıdır. Kendinize belli bir metod ve temizleme yöntemi seçin ve belirleyin. Örneğin evin temizliğine önce mutfaktan başlayıp, ardından salona geçiyorsanız bu sıralamayı hep böyle devam ettirin. Düzen ve sıralama aynı olursa daha kısa sürede işinizi halledebilirsiniz.
  • Temizlik yaparken sağdan sola ve üstten aşağıya doğru bir yol izleyin. Mutfak dolaplarınızı silecekseniz ilk önce üsttekileri silin. Odayı silmeye veya temizlemeye başladığınızda sağdan sola doğru temizlerseniz daha kısa sürede daha etkili bir biçimde temizlik yapmış olursunuz.
  • Cam ve ayna temizliğinde cam sileceği kullanırsınız işini daha kolay olacaktır.
  • Toz alırken nemli veya ıslak bez kullanırsınız tozlar havaya uçuşmaz, bezde sabit kalır.
  • Banyodaki pas lekeleri pek çok kadının ortak sorunlarından biridir. Bundan kurtulmak için limon mucizesinden faydalanın.
  • Duş başlıklarını parlatmak için sirke kullanabilirsiniz.
  • Mikrodalga fırın temizliği kadınların en çok zorlandıkların temizliklerden biridir. Bunu kolaylaştırmak için öncelikle ısıya dayanıklı bir bardak içini su ile doldurunuz ve fırının içine koyarak fırını çalıştırın. Oluşan buhar sayesinde kirler yumuşayacağı için daha kolay temizlenecektir.

İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ