Canım Anne

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir? Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir? Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Dikenli bir yapısı olan ısırgan otunun faydaları yıllardır kullanılmasını açıklayan en önemli göstergedir. Isırgan otunun faydalarını, nasıl kullanıldığını sizler için derledik.

Isırgan otu bitkiler arasında faydası en fazla olanların başında gelmektedir. Isırgan otu taze ve kurutulmuş olarak tüketilmektedir. Taze ısırgan otunun yemeği kurutulmuş olanın ise çayı yapılmaktadır. Taze olanını tüketmek herkesin damak zevkine uymasa da çayı daha fazla tüketilmektedir. Taze ısırgan otunu bu mevsimde pazarlardan kolayca bulabilirsiniz kurutulmuş olanı ise aktarlardan temin edebilirsiniz. Ayrıca direk olarak çayını da alabilirsiniz.

Isırgan Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Bir tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu bir bardak kaynatılmış sıcak su içerisine koyup demlenmeye bırakın. 4-5 dakika demlendikten sonra tüketebilirsiniz. Tadı hoşunuza gitmez ise içerisine bal, limon koyarak tadını kırabilirsiniz.

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Kış aylarında sıkça yaşanan soğuk algınlığı, grip, nezle, solunum yolları hastalıklarının tedavi edilmesinde ve önleme de oldukça etkilidir.
  • Böbreklerim temizlenmesi için gün içerisinde ısırgan otu çayı tüketebilirsiniz. Böbrek taşı, kumu sorunu yaşayan kişilerin ısırgan otu çayı tüketmesi bunları böbrekten daha kolay atmaya yardımcı olur.
  • Vücutta yer alan toksinlerden kurtulmak için ısırgan otu çayı tüketilmelidir. Isırgan otu çayını gün içerisinde özellikle yemeklerden sonra 2-3 bardak detoks niyetine tüketebilirsiniz.
  • Eklem ve kas ağrıları yaşayan kişilerde tüketilmesi önerilmektedir. Yapılan araştırmalarda ısırgan otunun sürekli tüketilmesi kireçlenme sorununa karşı faydalı olduğu belirlenmiştir. Özellikle eklemlerde bulunan iltihap sorununa da en etkili doğal çözümlerden biridir.
  • Cilt bakımında etkilidir. cildin yenilenmesini sağlar.
  • İdrar yolu iltihabı sorunu yaşayan kişilerde ısırgan otu çayı iltihabın kurumasını sağlamaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=eg6VvOOVixg

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ