Canım Anne

İstanbul’un Yüzülecek Sahilleri

İstanbul’un Yüzülecek Sahilleri

Yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması ile beraber insanlar tatil yapacak alanlar aramaya başladılar. İstanbul’da yaşayan, işten izin alamayan ya da tatil yapma imkanı bulunmayan günübirlik tatilciler de boş zamanlarını değerlendirebilmek için İstanbul’un yüzülecek sahillerine yavaş yavaş akın etmeye başladı. Henüz yaz mevsimi tam anlamı ile etkisini göstermemiş olsa da, şimdiden yaz mevsimi için gidebilecekleri plaj arayan tatilciler için, İstanbul’da şehirlilerin tatil yapabilmesi amacıyla ücretli ve ücretsiz plajlar bulunuyor.

İstanbul’da Hangi Plajlara Gitmeliyim?

İstanbul’un Yüzülecek Sahilleri

Adalar Plajı: İstanbul’un yüzülecek sahilleri denildiğinde pek çok tatilcinin günü birlik olarak gittiği yerlerin başında adalar yer almaktadır. Kınalı Ada, Büyük Ada, Burgazada başta olmak üzere bu adada birçok plaj bulunmakta, kişiler de kendilerine eğlenceli bir gün yaratabilmektedir. Adalar İstanbul’a uzak olduğundan ötürü bölgenin diğer plajlara göre çok daha temiz ve adalardaki nüfus azlığından dolayı da sakin olduğunu söylemek mümkündür.

İstanbul’un Yüzülecek Sahilleri

Kilyos Plajı: Kilyos, Karadeniz’e kıyısı olan sahiller içerisinde yer almakla beraber yaz mevsiminde İstanbulluların en çok gittikleri sahiller arasında yer almaktadır. Verilen bilgilere göre Kilyos, geçtiğimiz birkaç sene içerisinde binlerce vatandaşı ağırlayarak günübirlik tatil geçirmelerine imkan sağlamış. Kilyos sahilinde girebileceğiniz birçok plaj bulunuyor.

İstanbul’un- Yüzülecek- Sahilleri

Caddebostan Plajı: Şehrin karmaşası içerisinde kendini Marmara Denizi’nin soğuk sularına bırakmak isteyenler için Caddebostan sahil önemli bir imkan sağlıyor.

İstanbul’un Yüzülecek Sahilleri

Kanlıca Plajı: Bölge, nitelik itibari ile plaj bölgesi olmasa da sahilin sağlamış olduğu görsel etki ile pek çok kişi burada denize girmeyi tercih etmektedir. Siz de İstanbul’da yüzülebilecek sahil arıyorsanız, burayı tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ