Kadını İSLAM Korur ve Değer Verir !

Kadını İSLAM Korur ve Değer Verir !

İslamiyet kadına değer vermiştir

Merhabalar Arkadaşlar …

Tüm kadınlara yapılan insanlık suçların artmasının sebebini, cezaların yetersiz olduğunu söyleriz. Örneğin:Tecavüzün cezası İDAM olması gibi. Ancak tüm suçluları İDAM etmek çare olmadığı gibi Ömür boyu HAPİS cezası vermek de çare değildir. Bu olayların köküne inip bir insan nasıl olur da bu kadar alçalabilir. Bunun tek bir sebebi var İSLAMSIZLIK. Hiç birimiz müslümanlığımıza laf söyletmeyiz değil mi ? evet söyletmeyiz ancak hepimizin evinde TV ve benzeri yayın cihazları vardır. Bu cihazların amaçları dışında kullanıldığında yada kötüye kullanıldığında o kadar kötü şeyler yapılabilir ki… Allah bizleri her türlü kötülükten korusun. Amin.

ABD de yapılan bir araştırmada Subliminal mesajdan, Ahlaksız Dizi, Sinema, Sakıncalı içerikli internet yayınlarının çoğalması ile artık insanların beyinlerini farklı merkezlerin yönettiği iddiası ortaya atılmıştı. Yani tv ne derse beyin hep onu düşünür ve ilk fırsatını yakalayınca hemen uygulamaya başlar. Tıpkı hastalık gibi. 2014 yılında ise bu subliminal mesajın insanlar üzerinde ki etkisi ortaya koyulmuştur. Bunlara çizgi filmler dahil.

Küçük bir anı: Çocukken siyah beyaz tv geldiği zamanlarda bazen tv de hafif bir yakınlaşma olur du da bunlar öpüşecek diye hemen gözümüzü kapatırdık. Ama şimdi bundan daha ötesine giden sevişme sahnelerine kadar yanımızda çocuğumuzla hep birlikte izliyoruz. Utanmadan sıkılmadan…

Bu akşam hangi dizi var acaba… ve bunun gibi kaç tane takip ettiğimiz diziler var, çocuklarımıza, eşimize ayırmamız gereken zamanı tv başlarında tüketiyoruz. Aldatma, Tecavüz, Cinayet konulu diziler. İzleye izleye artık normal gibi geliyor… HALBUKİ NE KADAR BÜYÜK BİR VAHŞİLİK. TIPKI CAHİLİYE DÖNEMİNDE Kİ GİBİ !!!

Herkes kendinden başlasa düzeltmeye hiç bir şekilde bu olayların olmasına imkan verilmez... Bu olayların tv ve medya ortamının etkisi kadar … İSLAMI doğru tanımadığımız için oluyor. Kadınlar İSLAMİYET ile değer kazandı. Bu konu ile ilgili ne kadar araştırma yaptık yoksa TV den kulak dan dolma bilgiler ile mi İSLAMI tanıdık. Neymiş İSLAM KADINA DEĞER VERMİYORMUŞ… Görmüyor musunuz İRAN, SUUDİ ARABİSTAN, AFGANİSTAN’ı diyorlar… Ölçü o yada bu değil ki ölçü PEYGAMBER EFENDİMİZDİR. İSLAMİYET den önce kız çocukları diri diri toprağa gömülüyorlardı. İslamiyet KADINLARA değer verdi BAŞTACI yaptı. Sevgili peygamber efendimiz (s.a.v.) eşine ve çocuklarına davranışı hadisler ile sabittir. Lütfen bu konuda geniş bir araştırma yapınız. SONRASINDA Peygamber efendimiz VEDA HUTBESİNDE ;

“Ey insanlar!

PEYGAMBER EFENDİMİZ KADINLAR İÇİN NASİHATİ

Veda hutbesinin önemi nedir?

 • Hiç kimsenin başkasına zarar verme hakkı yoktur.
 • Şahsen hareket ederek kan davalarını ve adaleti yerine getirmek yasaktır.
 • Alınan borçlar faizsiz olarak geri ödenecektir. Faiz yasaklanmıştır.
 • Bütün Müslümanlar birbiri ile kardeştir.
 • Herkesin namusu,can ve mal güvenliği başkalarının tecavüzünden korunmuştur.
 • Bırakılan emanetler sahiplerine iade edilmelidir.
 • Mekke ve çevresinin kutsal olduğu, bir yılın on iki aydan oluştuğu belirlenmiştir.
 • Kuran’ı Kerim bir emanettir ve özenle korunması gerekir.
 • Zina gibi aile ve topluma zarar verecek hareketler yasaklanmıştır.
 • Tüm insanlar ırk ve renk gözetmeksizin birbiri ile eşittir.
 • Kadınlara iyi muamele edilmelidir, onlar erkeklerin hayat arkadaşlarıdır. Erkekler gibi mal ve mülk edinme hakları vardır. Erkeklerinde kadınlarında birbirleri üzerinde hakları vardır.
 • Hutbede, Hz. Ömer’in “Biz Cahiliye döneminde kadınları insan yerine koymazdık. İslam geldi ve bizden onlarla en iyi şekilde ilişki ve iletişim kurmamızı istedi. İşte o zaman biz, onların da bizim üzerimizde hakları olduğunu anladık” şeklindeki sözleri de hatırlatılarak, kadınların, insanlığın varlık sebebi olduğu kaydedildi.Hazreti Peygamber’in “Müslüman, müslümanın elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir” hadisine dikkat çekilen hutbede, şiddet, baskı ve aşağılamanın, hayatın hangi alanında ve kime karşı olursa olsun büyük bir zulüm ve suç olduğu belirtildi. Erkek ve kadın tüm insanların Allah’ın yarattığı en mükemmel varlık olduğu kaydedilen hutbede, Hazreti Peygamber’in de özellikle kadınların ve yetimlerin, şiddet, baskı ve aşağılamadan uzak tutulması için tembihlerde bulunduğu hatırlatıldı.

  Hazreti Peygamber’in “Sizin en hayırlılarınız hanımlarına karşı en iyi davrananınızdır” “Sizden eşine karşı el kaldıranlarınız, hayırlı kimseler, iyi insanlar değildir” ve “Kadınlarınızın hakları konusunda Allah’a hesap vereceğinizi unutmayın. Çünkü onlar Allah’ın size emanetidir” şeklindeki uyarılarının da sıralandığı hutbede, gönül kırmanın Kâbe’yi yıkmaktan daha büyük bir vebal olarak telakki edildiğinin hiçbir zaman unutulmaması gerektiği kaydedildi.

SONUÇ:

1-KADINLAR, ALLAH’IN EMANETİDİR

2-KADINLARA İSLAM İLE DEĞER VERİLMİŞTİR.

3-KADINLARA KARŞI NEZAKETLİ OLMAYI TAVSİYE EDİLMİŞTİR.

4-ZİNA YAPMAYIN DEĞİL ! YAKLAŞMAYIN DİYOR… ZİNAYA YAKLAŞTIRACAK HER TÜRLÜ UNSURDAN UZAK DURULMALI.

5-İSLAMI GERÇEK ANLAMDA HEPİMİZİN ARAŞTIRMASI VE PEYGAMBER EFENDİMİZİN TAVSİYE VE NASİHATLERİNE UYULMASI.

6-KADIN’A EL KALDIRAN, TECAVÜZ EDEN ALLAH’IN EMANETİNE ZARAR VERDİĞİNİ BİLMELİ.

7-İSLAM KADINLARIN HAKLARINI KORUR VE KOLLAR. (TESETTÜR ve VERDİĞİ DEĞER İLE) bu konuda geniş araştırma yapınız

8-AİLEMİZİ ZARARLI YAYINLARDAN UZAK TUTMAK.

 

Not: Kendi araştırmalarımı sizler ile paylaştım ve sonuç da benim anladıklarım. Bu sonuçlar benim kişisel düşünceler imdir. Lütfen sizlerde hadis ve ayet ölçüsü ile araştırma yapınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ