Kadınlar Günü Sözleri- Kadınlar Gününün Önemi

Kadınlar Günü Sözleri- Kadınlar Gününün Önemi

Kadınlar günü sözleri, kadınlar gününün önemi, en güzel ve özel kadınlar günü resimli mesajları içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kadınlar günü önemli günlerden biridir. Annelerimiz, eşlerimiz, kızlarımız, diğer tanıdığımız kısaca etrafımızda olan tüm kadınların günü olan bu özel tarihte özellikle annelerin kutlanması gerekir. Kadınlar günü toplumda kadına verilen değerin her geçen gün artmasını temenni ederek geçmektedir. Kadınlara sadece kadınlar gününde değilde sürekli olarak iyi davranmak gerekir. Ülkemizde kadınlar çok fazla değer, itibar, saygı ve sevgi görmemektedir. Her geçen gün artan kadın cinayetleri, tecavüz vakaları toplumda erkekler tarafından kadınlara yapılan kötü davranışı gözler önüne sermektedir.

Kadınlar Gününün Önemi ve Tarihçesi

Kadınlar günü tarihçesi 8 mart 1857 yılına dayanmaktadır. New York’ta başlayan kadınlar günü tarihçesini düşük ücretler ve kötü koşullarda çalışan kadın işçilerin grev yapması oluşturmaktadır. Günde tam 16 saat boyunca çalışıp insanlık dışı olaylara ve davranışlara maruz kalan kadınların sonunda verdiği bu tepki tarihte önemli bir adım olarak bilinmektedir. Bu olay Amerika’ da işçi dayanmasını da başlatıp daha iyi koşullara geçilmesini sağlamada büyük bir olay olmuştur.

Kadınlar gününün önemi toplumda kadına verilen yer hakkına bilinçlendirme, onlara alt bir sınıf gibi davranılmaması gerektiğini belirtme günüdür. Bu nedenle kadınlar günü tüm dünyada 8 mart tarihinde kutlanmaktadır.

Kadınlar Günü Sözleri – Resimli Kadınlar Günü Mesajları

Aşağıdan 8 mart kadınlar gününü kutlayıp sosyal medya hesaplarından paylaşabileceğiniz resimli güzel sözleri bulabilirsiniz.

Kadınlar Günü Sözleri

– Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

– SEN HAYATIMIN KUTUP YILDIZI OLDUN. NEREYE GİDERSEM GİDEYİM IŞIGININ ALTINDA SEVGİNLE UYUDUM. DOĞRU YOLU BULDUM. SENİ SEVİYORUM. KADINLAR GÜNÜN KUTLU OLSUN..

– Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

– Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü”nüz kutlu olsun.

– Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü”nü kutluyorum.

– 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

– Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum buradan.. Bil ki unutulmadın.. Kadınlar günün kutlu olsun!

– Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun..

– Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

– Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canım.. Kadınlar günün kutlu olsun.

– Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O”da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

– Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

– Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun..

– Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum.. Kadınlar günün kutlu olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ