Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Evimizin her alanında kalem kullanırız hanımlar. Özellikle çocuk sahibiysek evimizin en olmayacak yerlerinde bile çeşitli kalem lekelerine rastlayabiliyoruz. Mutfağımızda tarif yazarken masa örtümüze bulaşan kalemler, çocuk odamızda çocukların dolaplarına ve masalarına şekiller çizdiği kalemler, salonda koltuğumuza bulaşan kalemler, tüm bu kalem türleri için bugün sizlere lekelerden kurtulma yollarından bahsedeceğiz.

kalem lekesi nasıl çıkar1

Bu tür kalem lekeleri bizlerin gününü mahveder ve bizleri oldukça üzer. Kurtulmanın bir yolunu bulmak için hemen düşünmeye başlar yeni yöntemler geliştirmek isteriz. Bizler sizi kesin çözüme ulaştırmak ve yanlış yapmanızdan kaçınmanız için bilgilendirici bir yazı hazırladık. Umarım lekelere karşı çözüm bulabilir ve tüm sorunlarınızı sitemiz sayesinde ortadan kaldırırsınız.

kalem lekesi nasıl çıkar2

En çok rastlanan kalem lekeleri arasında tükenmez kalem lekeleri yer almaktadır. Çoğumuzun evinde kullanımı kolay olan tükenmez kalemler çeşitli yerlerde, çeşitli lekelere sebep olabiliyor. Oldukça zor gibi görünen bu lekelerin aslında birçok çıkarma yöntemi bulunmaktadır. Aslına bakarsanız lekelerin çıkarılması konusunda en önemli olan acil müdahale etmektir. Böylelikle lekenin çabuk çıkması kolaylaşmış olur. Böyle durumlarda önce limonu nemli bir bezin üzerine sıkıp daha sonrasında lekenin üzerine uygulama yapabiliriz. Eğer evinizde limon kolonyası varsa onu da kullanabilirsiniz.

kalem lekesi nasıl çıkar5

Kumaşın üzerinden tükenmez kalem lekesi çıkarmak istersek sirke de kullanabilirsiniz. Sirkemizi bir kabın içerisine koyuyoruz ve pamuk ya da bir bezi içerisine batırıp sıkıyoruz. Sirkeli bezimizi oluşan lekenin üzerine bastırıyoruz. Bir süre bu şekilde bekletiyoruz ve lekemiz yok olana kadar işlemi tekrar tekrar uyguluyoruz.  Sirke sayesinde leke çözülecektir.

kalem lekesi nasıl çıkar4

Sizler de lekelerinize çözüm arıyorsanız sitemizde yer alan pratik bilgiler ile derdinize çözümler bulabilirsiniz. Unutmayın hanımlar önemli olan oluşan lekeleri acil bir şekilde müdahale etmektir! Şimdiden hepinize kolay gelsin!

kalem lekesi nasıl çıkar3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ