Kalp Krizi Riskini Azaltmanın 7 Yöntemi

Kalp Krizi Riskini Azaltmanın 7 Yöntemi

Kalp Krizi Riskini Azaltmanın 7 Yöntemi

Kalp krizi riski büyük, küçük, bebek herkeste görülebilecek bir sorundur. Kalp krizi riskinden korunmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Eğer bu püf noktalara dikkat ederseniz kalp krizi riskiniz daha az olacaktır. Kalp krizi riski erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da olabilmektedir. Kalp krizi riskinin azaltmanın yolları arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

kalp-krizi-riskini-azaltmanin-7-yontemi

  • Sigara içmek kalbi yorar, olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden eğer kalp krizi geçirmek istemiyor ve bu riski en aza indirmek istiyorsanız sigarayı bırakmalı ve sağlıklı bir yaşama adım atmalısınız. Zehir solduğunuz vücudunuzun risk altında olmaması zaten imkansız olacaktır.
  • Beslenme kalp sağlığı açısından oldukça önemlidir. Taze sebze, meyve tüketiniz. Aynı zamanda tam tahıllı gıdalar, yüksek lifli yiyecekler tüketiniz. Haftada en az iki kez balık hatta mümkünse yağlı balık tüketmeniz kalp sağlığınızı korur, kalp krizi riskini ise en aza indirir.

kalp-krizi-riskini-azaltmanin-7-yontemi

  • Doymuş yağ ve trans yağların bulunduğu gıdalardan uzak durunuz. Aynı zamanda ise şekerli ve aşırı yağlı yiyecekleri de sınırlı tüketiniz.
  • Spor kalp sağlığının olmazsa olmazıdır. Bunun için her gün düzeni olarak en azından tempolu yürüyüş yaparak kalp krizi riskinizi en aza indirebilirsiniz.
  • Aşırı kilodan kaçının.
  • Düzenli olarak sağlık kontrollerinizi olunuz.
  • Tansiyon, şeker ve kolesterol değerlerinizi kontrol altında tutarak, takip ediniz.

kalp-krizi-riskini-azaltmanin-7-yontemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ