Kanaviçe Şablonları

Etamin kumaş veya diğer kumaşlar üzerine örebileceğiniz en güzel, farklı ve yeni kanaviçe şablonları örneklerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kanaviçe ülkemizdeki kadınların yüzyıllardır yaptığı bir iğne ile kumaşa işleme sanatıdır. Kanaviçe arasına konulan kumaş üzerine yapılan desenler oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Gelinlik kızların çeyizlerinde, havlu kenarlarında, kırlent yastıkların çoğunda kanaviçe ile yapılmış örnekler görmek mümkündür.

Kanaviçe diğer örgülere göre işlemesi biraz daha dikkat ve sabır getiren bir işlemdir. İğne ile yapıldığı için tek tek deseni oluşturmak için defalarca kumaşa batıp çıkmak gerekir. Buda zahmetli bir işlemdir. Ama ortaya çıkan görüntü buna değer bir görüntüdür.

Kanaviçeyi bebek örtülerinin üzerine, bebek veya çocuk kıyafetlerine, havlu kenarlarına, yastık kenarlarına, kırlentlerin üzerine, evinizde kullanacağınız mobilya örtülerinin üzerine koymak için kullanabilirsiniz. Kanaviçe işlerken önce internetten işleyeceğiniz modelin şablonunu bulun. daha sonra bu şablona göre hareket edin. Şablona uymadan işleme yaparsanız ortaya yanlış desenler çıkabilir. Ayrıca en kolay kanaviçe yapılan kumaş etamin kumaşıdır. Etamin kumaş delikli olduğu için iğne ile üzerine çok rahat desen işlemeleri yapılabilmektedir.

Kanaviçe Şablonları

Kanaviçe işleyeceğiniz yer için aşağıda bulunan örnek şablonları kullanabilirsiniz. İşleyeceğiniz kanaviçe örgü modellerini neye işleyecekseniz ona göre seçin. Eğer çocuklar için bir örme yapacaksanız onların ilgisini çekecek hayvan veya obje desenlerini kullanabilirsiniz. Eğer çeyizlik veya evinizde kullanmalık bir model arıyorsanız daha şık ve sade modelleri tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ