Kar Tanesi Oya Modeli Yapılışı

Kar tanesi oya modeli yapılışı diğer adı yazma modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yemeni kenar oyası için pul ve boncuklardan çok şık bir kar tanesi oyası hazırladık severek yapabileceğiniz bir tığ işi oya olacaktır.

Çeyizlik yazma modeli arayanlar için yeni tasarım bir oya modelidir. Kızlarımızın çeyizlerinde en çok yemeni modelleri bulunmaktadır. Bir çok tekniği vardır. Bugün boncuk detaylı bir tığ işi oya örneği tercih ediyoruz.

Kar tanesi oya modelini bir çok arkadaşınıza hediye olarak yapabilirsiniz. Doğum gününde, veya bazı değerlerimiz vardır gelin olacak kızı olan kişiye yapılır askere giden oğlu olan arkadaşa hanımlarımız bilirler sünnet süslemesinde bir çok yazma modeli ile süslemeler yapılırdı. Oya modelleri her zaman gerekli olan el işleri arasında yer almaya devam edecektir.

Kar tanesi oya modelini yapmak isteyen arkadaşlarımıza video anlatım oldukça yardımcı olacaktır. Sizler yazmanızın rengine göre ip ve boncuk pul tercihinde buluna bilirsiniz. Yeni anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Kar Tanesi Oya Modeli Yapılışı

Malzemeler: oya için kullanılan küçük boy boncuk (tercih edilen renklerde)
Düz pul
Yeşil oya ipi
İğne
Makas ve çakmak
21 numara tığ kullanımı

Yapılışı: oya modeli olarak kullandığım çiçekleri tercihinize göre takı, kıyafet süslemede ve havlu kenarı olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı çiçeklerimizi istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz.

Ben sizler için oya modeli olarak hazırladım. Düz pullarımız dan bir tane kullanarak hazırlıyoruz çiçeklerimizi. İpi pulun ortasından geçiriyoruz ve düğümleyerek sabitledikten sonra uçta kalan fazlalık ipi yakarak pula sabitliyoruz ve ipe 3 tane boncuk geçirerek başlıyoruz. Sondaki boncuğun içinden iğne ile ipi geçirerek boncuğu sabitliyoruz. Bir sonraki aşamada ipe 2 tane boncuk geçiriyoruz ve 2. Boncuğun içinden iğnemize geçirerek sabitliyoruz bu işlemi üstte kalan boncuklar 9 tane olana kadar tekrarlıyoruz ve birleştirme yapacağımız yerde 1 tane boncuk kullanarak ipimizi çiçeğimizin arkasından sabitleyip yakarak açılmamasını sağlıyoruz.

Çiçeklerimizi bu şekilde hazırlıyoruz ve oya olarak istediğimiz model üzerine uyguluyoruz. Ben tığ ile aralara pıtırcıklar yaparak çiçeklerimi kullandım. Yapacak olan herkese kolaylıklar dilerim..

Yazma kenarı, yazma oyaları, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Kar Tanesi Oya Modeli Yapılışı VİDEO ANALTIM

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel yazma modeli için çok teşekkür ediyorum. Tasarım ( Suzan ayin aittir)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ