Karbonatın Bilinmeyen 4 Faydası

Karbonatın Bilinmeyen 4 Faydası

Karbonatın Bilinmeyen 4 Faydası

Aşırı kimyasal içeren ürünlerle sağlığınızı tehdit etmeye devam mı ediyorsunuz? Peki buna oldukça doğal bir içerik olan karbonatla son vermeye ne dersiniz? Pek çok alanda temizleyici, arındırıcı olarak kullanabileceğiniz karbonatın pek çok faydası ve kullanım alanı bulunmaktadır. Karbonatın faydaları arasında yer alan birkaç püf noktasını sizler ile paylaşacağız. Sizlerde evinizde gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Karbonatın Faydaları

  • Tıkanık lavaboları açar: 2 yemek kaşığı karbonat ile 2 yemek kaşığı tuzu karıştırarak lavabonuza dökünüz. Ardından ise üzerine 1 çay bardağı sirke dökünüz. Üzerine 2 litre kaynamış su dökünüz ve suyu bir iki dakika kadar açık bırakınız. Tıkalı olan lavabonuzun açıldığını göreceksiniz.
  • Bulaşık makinesi lekelerini giderir: Bunun için nemli bir bezin üzerine 1 yemek kaşığı karbonat koyunuz ve leke olan tabağı, bardağı bununla ovarak ılık su ile durulayınız.
  • Siyah noktaları giderir: 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı suyu macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra hafif masaj yaparak siyah nokta olan kısma uygulayın ve durulayın. Haftada 2-3 kez uygulayınız.
  • Gözaltı morluklarını yok eder: 1 çay bardağı sıcak su, 1 çay kaşığı karbonatı iyice karıştırınız. Daha sonra göz altınıza uygun bir peçete veya bezi bu suya batırınız ve göz altlarınıza koyarak 15 dakika bekleyiniz.

Karbonatın Bilinmeyen 4 Faydası Aşırı kimyasal içeren ürünlerle sağlığınızı tehdit etmeye devam mı ediyorsunuz? Peki buna oldukça doğal bir içerik olan karbonatla son vermeye ne dersiniz? Pek çok alanda temizleyici, arındırıcı olarak kullanabileceğiniz karbonatın pek çok faydası ve kullanım alanı bulunmaktadır. Karbonatın faydaları arasında yer alan birkaç püf noktasını sizler ile paylaşacağız. Sizlerde evinizde gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. • Tıkanık lavaboları açar: 2 yemek kaşığı karbonat ile 2 yemek kaşığı tuzu karıştırarak lavabonuza dökünüz. Ardından ise üzerine 1 çay bardağı sirke dökünüz. Üzerine 2 litre kaynamış su dökünüz ve suyu bir iki dakika kadar açık bırakınız. Tıkalı olan lavabonuzun açıldığını göreceksiniz. • Bulaşık makinesi lekelerini giderir: Bunun için nemli bir bezin üzerine 1 yemek kaşığı karbonat koyunuz ve leke olan tabağı, bardağı bununla ovarak ılık su ile durulayınız. • Siyah noktaları giderir: 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı suyu macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra hafif masaj yaparak siyah nokta olan kısma uygulayın ve durulayın. Haftada 2-3 kez uygulayınız. • Gözaltı morluklarını yok eder: 1 çay bardağı sıcak su, 1 çay kaşığı karbonatı iyice karıştırınız. Daha sonra gözaltınıza uygun bir peçete veya bezi bu suya batırınız ve gözaltlarınıza koyarak 15 dakika bekleyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İNCİ GENÇ KUTLU dedi ki:

    TÜM BİLGİERDEN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM.TEŞEKKÜR EDERİM.

BİR YORUM YAZ