Kardeş Geliyor

Kardeş Geliyor

Kardeş Geliyor

 Çocuklarınıza Eşit Davranmalısınız

 Bir çocuğunuz var, fakat bir çocuk daha bekliyorsunuz. Bundan en çok etkilenecek olan evin ilk çocuğudur. Bazen çocuklar “Kardeş geliyor!” diye seviniyorlar ve olumlu yaklaşımlarda bulunabiliyorlar, fakat bazı çocuklar ise maalesef bir süre için anne ve babasını kendi kardeşinden bile kıskanabilmektedir.

hamile

Bu sorunun birazda olsa azalması için sizin yapmanız gereken, her iki çocuğa da eşit davranmanızdır. Biri kıskandığında diğerine, onu da sevdiğinizi göstermenizdir. Bu gerçekten birçok aile için çok zor olmaktadır. Hele ki daha fazla çocuk sahibi olanlar için daha da zor olmaktadır, fakat imkânsız değildir.

kardes-geliyor

Çocuğunuza Kardeşin Kim Olduğunu Anlatmalısınız

 İlk çocuğunuz için bir kardeşin gelmesi bazen güzel bir haber olabiliyor, fakat bazen ise farklı duygulara bürünmeye başlayabiliyorlar. Sana bir kardeş geliyor diye çocuğunuza haber verdiğinizde, aslında hiçbir anne veya baba nasıl bir tepki vereceğini bilememektedir. Sadece çocukta kendisine bir kardeş istiyorsa, bu haberi duyduğu zaman sevinebiliyor. İlk çocuğunuz sizin ilk göz ağrınızdır ve ona en uygun şekilde kardeşin kim olduğunu anlatabilmeniz gerekmektedir. İkisini de eşit seveceğinizi ve ikisinin de sizin için çok değerli olduğunu anlatabilmeniz gerekmektedir.

abla-olmak

 

Her Çocuk Bir Kardeşi Olmasını İster

 Çocukluk dönemi insanın gerçekten en çok mutlu olduğu dönemlerden bir tanesidir. Bu dönemde masumsunuz, daha hayatın zorluklarını görmediğiniz dönem olmaktadır. Bir çocuk dünyaya getirmek, bir aile için çok büyük bir heyecan ve mutluluktur.

bebek-beklemek

Birinci çocuktan sonra, bazen aileler çocukları için birde kardeş olsun isterler ve bu olduğunda, ilk göz ağrılarına, bir kardeş geliyor müjdesi verebilmek çok büyük bir keyiftir. Her çocuk bir kardeşi olsun ister, çünkü kardeşiniz olduğunda onunla farklı şeyler paylaşabiliyorsunuz. Onunla beraber eğlenip beraber gülüp ağlayabiliyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ