Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın ağrısı iç organlarda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Birçok nedene bağlı ortaya çıkan karın ağrıları ilk olarak karın bölgenizi sıcak tutmanız gereklidir.

karin-agrisina-ne-iyi-gelir

Karın ağrısı için vücuda alınması gereken yiyecekler nelerdir?

1.Nane, papatya, zencefil çayı: Bu çayları tüketmek için raf ömrünü doldurmamış olması lazımdır. Bu çayları günde bir fincan tüketerek karın ağrısı probleminizi hafifletebilirsiniz.

2.Tarçın tüketmek: Tarçın mide yanmalarını ve ağrılarını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca midenizdeki kusma riskini hafifletir.

3.Hindistan cevizi: Hindistan cevizini sütlü içeceklerinizde tüketerek midenizdeki ağrıyı dinlendirmede yardımcı olur. Midedeki gazı hafifletme özelliğine sahiptir.

4.Karnabahar tüketin: Mide ağrılarına ve karın ağrılarına ilk akla gelen yiyecek karnabahardır. Haşlanmış karnabahar midedeki asit salgılarından koruyarak karındaki ağrıların hafiflemesini sağlar.

karin-agrisina-ne-iyi-gelir

5.Elma sirkesi tüketmek: Sık sık karın ağrısı yaşayanlar için salatalarda elma sirkesi tüketmek karındaki ağrıların hafiflemesinde yardımcı olur.

6.Ispanak: Ispanak ağrıya iyi gelen bir besin olduğu için buharda pişirip haşlayarak tüketilmesi gereklidir. Taze yapraklarından salata yapılarak karın ve mide ağrılarının hafiflemesinde yardımcı olur.

7.Su tüketmek: Midedeki ve karındaki şişlikler ve ağrı için bol su tüketmek gereklidir.

8.Ananas: Sulu bir meyve olarak ananas krampların azaltılmasında ve karın şişliklerinin ağrılarının geçmesinde yardımcı olur.

9.Bitter çikolata: Günde 15-20 gram tüketmek antioksidan etkisiyle kasların gevşemesinde, vücudun rahatlamasında karın ağrılarının hafiflemesinde yardımcı olur.

karin-agrisina-ne-iyi-gelir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ