Karton Araba Maketi – Kartondan Oyuncak Araba Yapılışı

Okul öncesi etkinlikleri arasında en çok aratılan ve denenen etkinliklerden biri de karton araba maketi olarak bilinir. Kartondan oyuncak araba yapılışı ile ilgili içerikler ilgi görürken; bu aktivite özellikle çocukların en sevdiği ve eğlenceli etkinliklerdendir. Karton oyuncak araba nasıl yapılır sorusunun cevabı yaratıcı anneler tarafından merak edilirken canimanne.com bu konuyu da sizler için detaylandırıyor. Yazımızın devamında anlatımlı ve resimlerle desteklenmiş şekilde karton oyuncak araba yapımı detaylarını bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki bir diğer içerik olan Anasınıfı Okul Etkinlikleri başlıklı yazımızda yer alan pek çok resim ve okul öncesi etkinlik fikri de çocuklarınıza hoşça zaman geçirmeniz için yardımcı olacaktır.

Karton Araba Maketi ve Oyuncak Yapılışı

Çocuklarımızın her ne kadar birçok oyuncağı olsa da sürekli olarak yeni oyuncaklar isterler. Karton araba maketi oluşturarak yapılan bu yaratıcı oyuncak araba sayesinde çocuklarınız hem eğlenerek zaman geçirmiş, hem de kendi yaptığı bir oyuncağın tadına varmış olur. Çocukların yaratıcılıklarına, hayal güçlerine, el becerilerine, bir işe başlayıp tamamlama yeteneklerine de katkı sağlayan kartondan oyuncak araba yapılışı için boş tuvalet kağıdı kartonuna ihtiyacımız var. Karton oyuncak araba yapılışı nasıl yapıldığı için okumaya devam edin.

Kartondan Oyuncak Araba Nasıl Yapılır?

Karton araba maketi arayanların bu arayışına da çözüm olan bu etkinlik için gerekli malzemeler aşağıdadır.

Karton Oyuncak Araba Malzemeleri

  • Boş tuvalet kağıdı kartonu
  • Büyük bir karton veya mukavva
  • Pastel boya, akrilik boya ya da sulu boya
  • El işi kağıtları
  • Raptiye

Kartondan Oyuncak Araba Yapılışı

Karton araba maketi oluşturmak için öncelikle tuvalet kağıdı rulolarını istediğimiz boya ile boyuyoruz. Kartondan oyuncak araba yapılışı için boyamadan pürüzsüz yüzey elde etmek için iki kat boyayabiliriz. Arabamızın tekerlekleri için 4’er santimetre çağında yuvarlaklar kesiyoruz. Tekerlekleri karton veya mukavvadan kesiyoruz. Her arabamız için 4 adet tekerleğe ihtiyacımız var. Tekerleklerin içini beyaz boya, dışlarını da siyah boya ile boyuyoruz ve kurumaları için kenara bırakıyoruz. Karton araba maketi için kuruyan tekerlekleri arabanın iskeletine raptiye ile sabitliyoruz. Tuvalet kağıdı rulosunun orta bölümünü keserek çıkartıyoruz ve araba şeklini alması için direksiyonu da ilave ediyoruz. Kartondan oyuncak araba yapılışı sonunda arabanın üzerine istediğimiz desen ve şekilleri çizerek süsleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ