Canım Anne

Tadalafil Nedir? Tadalafil Zararlı mı?

Tadalafil Nedir? Tadalafil Zararlı mı?

Son zamanlarda gıda ürünlerinin içeriğinde yer alan birçok madde sorgulanmaya başlandı. Tadalafil nedir sorguları da sıkça yapılmaya başlandı. Bunun neden Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonucunda 74 firmanın ürettiği 99 farklı kalemdeki ürünün hileli gıda ürünleri arasında adının açıklanması olarak biliniyor. Bakanlık bu firmaların üretimi olan gıda ürünlerini tek tek ifşa etti. Sağlığa zararlı madde içeren ürünlerin listesinde et ve et ürünleri, baharatlar, bal, çay, sucuk, köfte, döner, sakatatlar ve alkollü – alkolsüz içecekler gibi yaşamımızda çok kullandığımız gıdalar yer alıyor. Tadalafil zararlı mı diye merak edenler bu sorularının cevabına yazının devamından ulaşabilirler. Tadalafil yan etkileri nelerdir? İşte cevabı…

Tadalafil Nedir

Tadalafil Zararlı mı?

Tadalafil nedir? Bu madde zararlı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ifşa ettiği firma ve hileli gıdalar listesi kapsamında adı geçen Tadalafil maddesinin bazı çikolatalarda kullanıldığı tespit edildi. Bu listenin açıklanmasından sonra Tadalafil zararlı mı diye merak edenlerin sayısı da oldukça arttı. Tadalafil maddesi erkeklerde görülen sertleşme sorunlarının tedavisinde verilen ilaçlarda kullanılan bir etken madde olarak biliniyor. Doktorların tavsiyesi doğrultusunda kullanılabilen bu ilaçlar yine doktorun önerdiği dozda alınabiliyor. Tadalafil iktidarsızlık tedavisi için de kullanılan ilaçlar listesinde yer alıyor. Bu maddenin gıdalarda yer alması ve kontrolsüz kullanımı bazı yan etkilere yol açabiliyor.

Tadalafil Zararlı mı

Tadalafil Yan Etkileri Nelerdir?

Tadalafil nedir sorusunu cevapladıktan sonra Tadalafil yan etkileri de mevcut olduğu konusuna da değinelim. Bu etkilerden bahsetmeden önce bu gibi ilaçların mutlaka doktorlar tarafından verilmiş olması gerektiğine bir kez daha dikkat çekmek gerekir. Tadalafilin yan etkileri aşağıda sıralanmıştır. Bu yan etkiler kişiye göre değişmekte olup en yaygın olanlarıdır.

  • Baş dönmesi
  • Baş ağrısı
  • Postürel hipertansiyon
  • Uzun süreli ve yoğun kullanımlarda dokuların zarar görmesi

Sitemizde yayınlanan Parasetamol Nedir? Parasetamol Zararlı mı? Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Tadalafil Yan Etkileri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ