Canım Anne

Kavanozda Taş Gibi Yoğurt Nasıl Mayalanır ?

Kavanozda Taş Gibi Yoğurt Nasıl Mayalanır ?

Kavanozda Taş Gibi Yoğurt Nasıl Mayalanır ?

Merhaba hanımlar mutfağımızda olmazsa olmazlardan yoğurt ama kavanozda taş gibi nasıl mayalanır. Bugün sizlere onunla ilgili çok güzel bir video paylaşmak istiyorum.

Yoğurt kalsiyum açısından zengin vücudumuz için çok önem taşıyan yaz kış her zaman mutfağımızda bulunan kekten kızartmaya, çorbadan, salataya bir çok çeşitte kullandığımız yoğurt en sağlıklı olan kendimizin yaptığı olandır.

Uzmanlar sürekli yoğurt tüketiminin bizler ve çocuklar için gerekli besin olduğu anlatıyor ve özellikle altını çizerek ev yoğurduna dikkat çekiyor. Yoğurt yapımında süt çok önemli paket süt kullanmıyorsanız aldığımız açık sütümüzü pişirip iyice kaynatıp mayalıyoruz.

6 . Aydan itibaren bebeklerde ara öğün olarak tüketilen yoğurt özellikle ev yapımı olması gerektiğini bir çok uzman dile getirmektedir. İçerdiği kalsiyum sayesinde çocuklarda diş ve kemik oluşumunu destekleyen yoğurt, yetişkinlerde belirli yaş ilerlemesi ile kemik yapısında azalma gibi durumları önününe geçmektedir. Öğünlerimizde yoğurdu soframızdan eksik etmeyelim.

Sizde ev yapımı yoğurt nasıl mayalanır diyorsanız sizin için gayet detaylı ve kolayca kıvamını ayarlaya bilir kavanozda taş gibi yoğurt yapmak artık inanın çok zor değil, Ev lezzetleri hanımlar için gayet başarılı bir video ile karşınızda sizde izleyerek adım adım kavanozda taş gibi yoğurt nasıl mayalanır sorusuna cevap bulabilirsiniz. Şimdiden yapanlara afiyet olsun

Bu Güzel Video İçin Ev Lezzetlerine Teşekkür Ediyoruz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ