Kaynana Çatlatan Gelin Yeleği / Şal Örneği Yapılışı

Kaynana çatlatan gelin yeleği şal örneği yapılışı oldukça şık örgü modelidir. Yapılışı video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Çeyizlik yelek modellerinde, sipariş alan arkadaşlarımız için görselliği harika olan modeller arasında yer almaktadır.

Model kiprik örneğidir. Şal modeli olarak yapabileceğiniz tığ işi örgü modelidir. En çok yapılan örgü modelleri arasında yer almaktadır. Sizler ister yelek ister şal yapımında veya farklı örgü modellerinde uygulayabilirsiniz. Tığ işi sevenlerin çok beğeneceği model olacağını düşünüyoruz. Farklı örgü modelleri içinde yine sayfamızdan faydalanabilirsiniz. Bir çok örgü modelimiz mevcuttur. Yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Kaynana Çatlatan Gelin Yeleği / Şal Örneği Yapılışı

İp olarak alize angora gold kullanılmıştır.

Tığ tercihiniz kullandığınız ip ve elinize yatkın seçebilirsiniz.

10 Zincir çekerek başlayalım ve üçlü trabzan uyguluyoruz. Toplamda yan yana 8 trabzan yapalım. Üst üste 15 sıra yapalım. Yapmış olduğumuz zemine modeli kurmaya başlıyoruz. Altı trabzan yapalım arada 5 zincir çekelim bir trabzan atlayıp batalım ve tekrar 5 zincir yine trabzana batalım bu şekilde toplamda 9 kez batıyoruz sonunda yine trabzan yapıyoruz.

Yapmış olduğumuz trabzan üstüne trabzan yapalım, arada zincir ve kiprik modeli uyguluyoruz. Üst üste gelecek şekilde model kendini tekrarlamaktadır. Deneyecek olan herkese şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Örgü modelleri, örgü ve el işleri, yelek ve şal modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Arısoy örgü evi youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Kaynana Çatlatan Gelin Yeleği / Şal Örneği Yapılışı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ