Kazak Kolu Nasıl Yapılır? Kazak Kolu Kesimi

Kazak Kolu Nasıl Yapılır? Kazak Kolu Kesimi

Örgü örmek boş zamanların değerlendirildiği bir iş olarak görülse de aslında uzmanlık da ister. Birbirinden değişik renkli ve farklı yünlerden örülen çeşit çeşit bayan kazak modelleri hanımların en çok tercih ettiği el örgüsü yeni örnekler arasındadır. Canimanne.com adresimizde yer alan çeşitli sayfalarımızda çok sayıda yeni el örgüsü modeller vardır. El işine meraklı hanımlar uzun zamandır örgü örüyorlarsa tüm inceliklerini ve ayrıntılarını da bilirler. Ancak örmeye yeni başlayan hanımlar bilmediklerini öğrenmek ve bu konuda uzman olmak isterler. Kazak kolu nasıl yapılır sorusu da tam bu noktada sorulur. Kazak kolu kesimi ile ilgili ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

kazak-kol-kesimi
Kazak Kol Kesimi

Kazak Kolu Nasıl Yapılır?

Düz örgü örmek kazak kolu kesimi ya da örgüde yaka kesimi gibi ayrıntılara göre çok daha kolaydır. Kazak kolu nasıl yapılır diye merak eden takipçilerimiz Çocuk Kazak Örnek Modeli Yapımı konulu yazımıza da büyük ilgi gösterdiler. Bu yazımızda ise kazak kolu kesimi konusuna yer verdik. Kazak örerken bilinmesi gerekenlerin en önemlisi kol kesim teknikleri olarak bilinir. Kol birleştirme nasıl yapılır sorunuzun cevabını aşağıda bulabilirsiniz. Hamarat hanımlar kendileri için merak ettikleri bu sorunun cevabını çocukları ve sevdikleri için de öğrenmek isterler. Bebek örgü kazak örnekleri ve el örgüsü çocuk kazağı modeli aramaları da bu nedenle sıkça yapılmaktadır.

kazak-kol-kesimi
Kazak Kolu Nasıl Yapılır

El Örgüsü Kazak Kolu Kesimi Nasıl Yapılır?

Kazak kolu nasıl yapılır sorusuyla birlikte örgü kazaklarda takma kol nasıl yapılır diye de öğrenmek gerekir. Bazı el örgüsü kazak modelleri yapıldığında takma kol yapılarak birleştirilir. Örgü modellerinde pek çok teknik vardır. Örgüde kol kesimi için kazağın önü ve arkası örülerek dikilir. Kol bölümünde biten örgüden ilmek çıkartılır ve ilmek toplanır. Örülmüş olan ön ve arka parçalara bu teknik ile kol eklenebilir. Kazak kolu kesimi için üst koldaki genişliğin ayarlanabilmesi için daha önce örülmüş olan kazaklardan ölçü alınabilir.

kazak-kol-kesimi
Kazak Kolu Nasıl Birleştirilir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ