Tığ Örgüsü Kenar Örnekleri

Tığ işi örgüler hayatımıza çocukluğumuzda annelerimizin dantel masa örtüleriyle, yatak örtüleriyle hatta bir zamanlar hepimizin evinde olduğunu düşündüğümüz kare veya yuvarlak yastıklarla girdi. Salon vitrinlerine serilen tığ işi dantel peçeteleri de unutmamak lazım. Televizyon ve telefon üzerine itinayla yerleştirilenleri saymıyoruz bile. Tığ işi bildiğiniz klasik modellerle sınırlı değil elbette. Önceden konu komşudan alınırdı tığ işi modelleri sonra örgü dergileri girdi hayatımıza ve son olarak da teknolojinin ilerlemesiyle artık modeller video anlatımı ile youtube kanallarında birçok örneği anlatımlı bulabilirsiniz.

Tığ Örgüsü Kenar Örnekleri

Tığ işi denince akla ilk gelenlerden biri de dantel modeli olmaktadır. Kızlarımızın çeyizlerinde olmazsa olmazı dantel modellerinden yapılan birçok örtüler olmaktadır. Havlulara, masa örtülerinden tutun yastıklara kadar saymakla bitiremeyeceğimiz bir sürü objenin kenarlarını zevkinize göre ile süsleyebilirsiniz.

Bu işe yeni başlamış olanlarınız için tığ ile dantel yapmak kullanacağınız iplerin inceliğinden ötürü belki biraz zorlayıcı olabilir. Ancak herkes farklı becerilere sahip olduğundan zorluklar kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Size önerimiz önce daha kalın iplerle uygulayabileceğiniz kenar örneği ile işe başlayabilirsiniz.

Bunlar ne olabilir diye sorarsanız mesela renkli ve kalın koton iplerle banyo, tuvalet paspaslarınızın kenarlarını süsleyebilirsiniz. Ayrıca yine eski kot pantolonlarınızdan kolaylıkla yapabileceğiniz makyaj çantası veya plaj çantalarınız da kenarlarını keyifle süsleyebileceğiniz akla ilk gelen fikirler.  

Bilgi ve becerileriniz arttıkça kullandığınız ipleri inceltip ve tığ işlerinizi daha zarif yerlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca kalın iplerle çalıştığınız modelleri ince iplerle de denemenin yanı sıra farklı örnekler uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu yüzden sitemizdeki kenar dantel örnekleri ile bilgilere ilerleyen zamanlarda bakmanızı tavsiye edebiliriz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ