Kendin Yap Dekoratif Kitaplık Modelleri

Kendin Yap Dekoratif Kitaplık Modelleri

Kendin Yap Dekoratif Kitaplık Modelleri

Kitaplarınızı sergilemek, depolamak için bir kitaplık arıyor ama istediğiniz modelde, ölçülerde hiçbir yerde bulamıyor musunuz? O halde kolları sıvama zamanı gelmiş demektir. Hayal gücünüzü, el becerilerinizi kullanarak oldukça kullanışlı ve dekoratif kitaplıklar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise seçtiğiniz ve yapacağınız kitaplığın odanızın dekoru ile uyum içinde olmasıdır. Bunun içinde seçtiğiniz renklere, modellere dikkat etmeli ve ona göre karar vermelisiniz. Her zaman için el emeği ile yapılan ürünler çok daha fazla kıymetlidir, özeldir. Bunun içinde sizlerde ufak dokunuşlar yaparak kitaplarınız için şık ve kullanışlı birer kitaplık yapabilirsiniz.

Sizler için bir araya getirdiğimiz birbirinden şık kendin yap dekoratif kitaplık örnekleri ise aşağıdaki gibidir;

  1. Eski kullanılmayan ahşap merdiveninizi isterseniz dilediğiniz renge boyayarak isterseniz kendi orijinal rengine dokunmadan duvara yatak şekilde yukarıdan çakınız. Daha sonra kitaplarınızı merdivenin boşluklarına doğru yaslayınız. Oldukça şık ve otantik bir hava katacak olan bu kitaplığı hem spor hem de klasik evler için kullanabilirsiniz.
  2. İki adet üçgen öerdiveni yan yana çok açmadan koyunuz. Arasına ise kitapları yerleştirebileceğiniz genişlikte tahtalar koyunuz. İsterseniz hem merdiveni hem de tahtaları dilediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Ardından tahtalar ile birleştirdiğiniz merdivenleri evinizin bir köşesine koyarak aralarına kitaplarınızı sıralayınız. Bu şekilde evinize farklı bir hava katmış olursunuz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ