Canım Anne

Kendin Yap – Kaşık Lamba Yapımı

Kendin Yap – Kaşık Lamba Yapımı

Kendin Yap – Kaşık Lamba Yapımı

 Kendin yap projeleri her geçen gelişmekte ve değişmektedir. Elinizde fazla bulunan veya atık konumda olan malzemeleri değerlendirerek bambaşka bir alet, ürüne dönüştürebilirsiniz. Hayal gücünüzü ve el becerilerinizi kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

Evlerimizin olmazsa olmazı olan avizeleri hazır olarak atın almak yerine kendiniz yapmaya ne dersiniz? Her evde bulunabilecek basit malzemeleri kullanarak sizlerde harika aydınlatmalar yapabilirsiniz. El emeği ürünler her zaman için para verilip hazır olarak alınanlardan çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. Sizlerde el emeği, kendin yap lambalar ile evinize değer katabilirsiniz.

Kendin yap kaşık lamba son zamanların yeni trendleri arasında yer almaktadır. Sizlerde gerekli malzemeleri bir araya getirerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kendin yap kaşık lamba için malzemeler

10 veya 5 kiloluk boş damacana ( büyük yapmak isterseniz 10 kilolu olanı, daha küçük lamba için ise 5 kiloluk olan lambayı tercih ediniz. )

Silikon

Silikon tabancası

Plastik kaşıklar

Tornavida

Kerpeten

Maket bıçağı

Elektrik bağlantısı yapmak için kablo ve ona uygun lamba

Kendin Yap - Kaşık Lamba Yapımı

Kendin yap kaşık lamba yapılışı

  • Öncelikle kaşıkları kerpetenle sadece baş kısımları kalacak şekilde kesiniz. Daha sonra sıcak silikon yardımı ile damacananın alt kısmından ters olacak şekilde yapıştırınız. Sırası ile baş kısmına doğu yapıştırarak devam ediniz. Tamamen kaplanana kadar işlemi yapmaya deva ediniz.
  • Daha sonra damacananın ağız kısmını lamba ve elektrik bağlantısı geçecek şekilde kesiniz.
  • Daha sonra elektrik bağlantısını yapınız ve lambayı damacana içine yerleştiriniz.

Kendin Yap - Kaşık Lamba Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi