Çocuklar için Ev Oyunları – Evde Hangi Oyunlar Oynanır?

Çocuklar için Ev Oyunları – Evde Hangi Oyunlar Oynanır?

Çocuklar için ev oyunları hangileridir? Günümüzde çocuklarımızın internete, cep telefonlarına ve diğer teknolojik cihazlara bağımlılığı malum… Üstelik sadece çocuklar değil, yetişkinlerde de durum aynı. Çocuklarımızın teknoloji bağımlılığını azaltmak, kendimiz de teknolojiden biraz uzaklaşmak için çocuklar için ev oyunları hangileridir öğrenebilir, bu oyunları evde hep birlikte ailece oynayabiliriz. Çocuklarla hangi oyunlar oynanır diye bir araştırma içinde olanlar için aşağıda bu oyunlardan birkaçını derledik.

Çocuklar için Ev Oyunları Hangileridir?

Çocuklarla oynanan oyunlar hem çocuklarımızın zihinsel gelişimine katkı sağlar, sosyalleşmelerine katkıda bulunur. Hem de ailecek keyifli zaman geçirmiş oluruz. Çocuklar için ev oyunları anne babanın ve diğer aile büyüklerinin çocuklara daha fazla ilgi göstermesi ve onlarla daha çok zaman geçirmesi anlamına da gelir. Çocuklar bu nedenle bir yandan eğlenirken, bir yandan da mutlu olurlar. Bu oyunları eğer yaşam alanınız müsaitse bahçe gibi açık alanlarda da oynayabilirsiniz. İşte çocuklarla hangi oyunlar oynanır sorunuzun cevabı…

Çocuklarla Hangi Oyunlar Oynanır?

Çocuklar için oyunlar denince ilk aklımıza gelenler sizler için aşağıdadır. Peki, çocuklarla hangi oyunlar oynanır?

Harf Değiştirme Oyunu

En az 2 kişiyle oynanır. Başlayan kişi bir kelime söyler. Sırasıyla herkes o kelimedeki sesli harflerden iri değiştirerek yeni kelim türetir.

Yapboz

Evde uygun bir yere yapbozu yerleştirip aile bireylerinin her boş vakitte bu oyuna parçaları yerleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklarla Evde Oynanan Oyunlar

Lego

Okul öncesi çağında çocuklarınız varsa Legolar oynanabilecek en güzel oyundur. Lego oyuncaklar çocukların zihinsel gelişimine büyük katkı sağlar.

Sıcak – Soğuk Oyunu

Bir ebe belirlenir. Odada bir eşya bir yere saklanır. Ebe bu eşyayı bulmaya çalışır. Yaklaştıkça “sıcak” uzaklaştıkça “soğuk” diyerek yönlendirilir.

Kağıt Katlama Oyunu

Eskilerden kalma bu oyunu çocuklarımıza da öğretebiliriz. Kağıtları katlayarak çeşitli objeler ortaya çıkartabilir, çocuklarımızın yaratıcılığına katkıda bulunmuş oluruz.

Kağıt Katlama Çocuk Oyunu

Deve Cüce Oyunu

Oluşturulan grup birinin yönlendirmesiyle “deve diyince ayağa kalkar, “cüce” diyince oturur. Bu oyun çocukların hızlı düşünme gibi motor becerilerini geliştirir.

Karton Araba Maketi – Kartondan Oyuncak Araba Yapılışı konulu yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ