Kılçık örgü modeli yapılışı

Kılçık örgü modeli yapılışı

Kılçık örgü modeli yapılışı farklı bir örgü modeli ile sizlere merhaba diyoruz. Bayan yelek modelleri için çok şık bir örgü modelimiz olduğunu düşünüyorum. Uzun yelek veya kısa olarak örüldüğünde çok tarz görüntüsü ile sizlerinde hoşunuza gide bilecek bir örgü çalışması olmuş,

Sadece yelek modellerinde uygulamamız olmaz, hırka çok güzel olur. Bebek örgülerinde kullanıla bilir. Uzun dar atkı yapabilirsiniz omuzlarımız için evde rahatlıkla kullana bileceğimiz değişik atkı neden olmasın.

Modelimiz için çok kalın ip tercih edilmemiş uç kısmı hafif dilimli olması yumuşak iplerle daha güzel duruşu olacaktır. Çok örgü ören hanımlarımız tabi ki detayları fazlasıyla biliyorlardır. İlk olarak öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için detaylar belirtmeye çalışıyoruz. Umarım faydamız oluyordur.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımlarımız oldukça fayda sağlayacaktır. Aldıkları iplerin arka kısmında kaç numara şiş kullanımı olacağını yazmaktadır. Yeni farklı örgü modellerinde görüşmek üzere hoşçakalın.

Örgü, örgüler, örgü ve el işler, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz. Video mızın devamlılığı için paylaşımlar oldukça önemlidir.

Farklı modelimiz olan yalancı saç örgüsü modelimiz için linkimize tıklamayı unutmayız.

Kılçık örgü modeli yapılışı

Kılçık örgü modeli detayları ve yapılışı

Modelimiz çok kalın olmayan iplerle ve ona uygun şişle güzel oluyor.

Yeleklerde hırkalarda bebek örgülerinde rahatlıkla kullanılabilir. Modelimiz 5 ilmekten oluşuyor ve araya 2 ters ilmekten oluşmaktadır.

İlk sırada 2 ters ilmeğimizi örerek başlıyoruz sonra 2 düz ilmek örüyoruz 3 ilmeği birlikte örüyoruz fakat şişten çıkartmıyoruz bir tane ajur doluyoruz ve birlikte tuttuğumuz 3 ilmeğin ilkini örüp şişten çıkartıyoruz.

Tekrar 2 ters ve tekrar modelimizi kuruyoruz bu şekilde sırayı tamamlıyoruz ters tarafından 2 tane düz ara ilmeğimizi örüyoruz.

2 Ters örüyoruz ters taraftan 3 ilmeği birlikte tutuyoruz örüyoruz ve şişten çıkartmıyoruz 1 ajur dolayıp tekrar ilk ilmeği tersten örüp şişten çıkartıyoruz sıra tekrarı ile modelimize devam ediyoruz.

Kılçık örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Nezihe Gözütok kanalına bu güzel örgü modeli için teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ