Yalancı saç örgüsü modeli yapılışı

Yalancı saç örgüsü modeli yapılışı kalın olmayan ip tercihleri ile bir çok örgü modellerinde kolaylıkla yapılabilecek harika yalancı saç örgü modeli sizlerin beğenisinde olmaktadır.

Şiş örgü sevenler için kolay saç örgü örneğimiz, yelek, bebek örgüleri, bere, atkı, hırka gibi bir çok örnek yapılışında uygulaya bileceğiniz güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Farklı renklerde istediğiniz marka ip seçimleriyle yapabileceğiz şık modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Tekrar yeni güzel örgü modellerinde görüşmek üzere hoşçakalın.

Yalancı saç örgü modeli yapılışı

Yalancı saç örgü modeli detayları ve yapılışı

Modelimiz 3 İlmekten oluşuyor ve araya 2 ilmek ters örülüyor aralarda ters ilmekler olduğu halde toplanmıyor.

4 Sıradan oluşuyor ilk kurarken 2 ters 3 düz örerek modeli kuruyoruz ve diğer sıralarda tersleri ters düzleri düz örerek 4 sırayı tamamlıyoruz.

Sonraki sırada ters ilmekleri örüyoruz düz ilmeğe gelince ortadaki ilmekten aşağı doğru 3 ilmek sayıyoruz ve ortadan şişimizi geçirerek bir ilmek alıyoruz sonra 3 düz ilmeğimizi örüp tekrar ortadaki ilmeğin 3 sıra aşağısından bir ilmek daha alıyoruz ortadaki ilmeğimiz 5 tane oluyor tekrar tersleri ters düzlerde aynı işlemi yaparak sırayı tamamlıyoruz.

Ters tarafında 3 düz ilmeği düz olarak örüyoruz ipimizi arkaya alıyoruz 1 ilmeği örmeden alıyoruz ortadaki 3 ilmeği ters örüyoruz ipimizi diğer tarafa alıp tekrar 2 ilmeğimizi düz örüyoruz ve örneği aynı şekilde örerek sırayı tamamlıyoruz.

Örgünün düz tarafına geçiyoruz 2 ters ilmeğimizi örüyoruz baştaki ilk 2 ilmeği çift tutuyoruz bir tane düz örüyoruz şişimize 1 ilmeği alıyoruz 2 ilmeği çeviriyoruz tekrar arka taraftan 2 ilmeği çift tutuyoruz 2 ters ilmeğimizi örüp tekrar ortadaki düz ilmekler de aynı işlemi tekrarlayarak sırayı tamamlıyoruz.

Örgü, örgüler ve el işleri, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni ve paylaşımlarla desteklerseniz mutlu oluruz. Video anlatımlarımızın devamlılığı için paylaşımlar oldukça önem taşımaktadır.

Farklı el işleri arayanlar için tığ işi kolay örgü yapımı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Yalancı saç örgüsü modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Nezihe Gözütok kanalına bu güzel örgü modeli için teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ