Kilo Kontrolü İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kilo Kontrolü İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte çoğu kişi yediğine içtiğine dikkat etmeye başladı. Kilo kontrolü zayıflamaktan daha zordur. Mevcut kilonuzu korumak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. 

Çoğu kişi zayıflama telaşına girerken bazı kişilerde kilolarını korumak ister. Yani oldukları kilodan daha zayıf ya da daha kilolu olmak istemezler. Bunun için tıpkı zayıflama sürecinde olduğu gibi dikkatli olmak gerekir. Bazı kişiler zayıflamanın daha zor olduğunu düşünür fakat kilo kontrolü yapmak daha zorlu bir süreçtir. Olduğunuz kiloyu kontrol etmek daha doğrusu korumak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kilo Kontrolü İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Rutin yemek listesi oluşturun. Liste derken kendinizi çok kasmayın. Sadece bazı noktalara dikkat edin. Örneğin tatlıyı haftada bir kez yiyin.
  • Bol bol su tüketmeye devam edin. Böylelikle metabolizmanız çalışmaya devam edecektir ve kilo almanızı engelleyecektir.
  • Çok fazla yağlı, unlu, şekerli yiyecekleri tüketmeyin. Az az tüketin ve kontrollü olun.
  • Ekmek tüketmemeye özen gösterin. Ekmekten vazgeçemem diyorsanız da gün içerisinde kendinize küçük bir parça belirleyin ve diyet ekmeklerden yana tercihinizi yapın.
  • Et ürünlerini tüketirken kızartma yerine haşlama, ızgara gibi yöntemler ile pişirip tüketin. Izgara ve haşlama daha sağlıklı olmakla birlikte kilonuzun kontrolü için de önemlidir.
  • Asitli, gazlı, şekerli içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bunların yerine doğal çaylar, kahve, soğuk şekersiz içecekler, meyve suyu, süt gibi içecekleri tercih edebilirsiniz.
  • Kendinize bir spor rutini belirleyin. Örneğin her gün yarım saat yürüyüşe çıkmak gibi küçük aktiviteleri mutlaka düzenli hale getirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ