Kiraz Çekirdeği Kemeri Yapımı – Kiraz Çekirdeği Yastığı

Kiraz Çekirdeği Kemeri Yapımı – Kiraz Çekirdeği Yastığı

Sevilen yaz meyvelerinden olan kiraz çok tüketilen meyvelerden biridir. Kirazın faydaları oldukça çoktur. Ancak kirazı yedikten sonra çoğumuz çekirdeklerini çöpe atarız. Aslında kiraz çekirdeklerinden de fayda sağlamak mümkündür. Ayrıca kiraz sapından da sağlık için yarar sağlanabilir. Sitemizde yayınladığımız Kirazın Faydaları ve Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir? Başlığındaki yazımız bu konuda bilgilenmeniz içindir. Bugünün yazısında ise son günlerde çok konuşulan kiraz çekirdeği kemeri yapımı konusunu ve kiraz çekirdeği yastığı yapılışı ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Kiraz Çekirdeği Kemeri Yapımı

Kiraz Çekirdeği Kemeri Neye Yarar?  

Kiraz çekirdeği kemeri nasıl yapılır sorusu son zamanlarda özellikle bebeği olan anneler tarafından sıkça soruluyor ve araştırılıyor. Kiraz çekirdeği kemeri bebeklerin gaz sorununa iyi geliyor. Kiraz çekirdeğinden sıcak su torbası yapmak ve bu torbanın mikrodalga fırında ısıtılması suretiyle fayda sağlanıyor. Kiraz çekirdeği yastığı da denilen bu kemer ayrıca farklı sağlık sorunları için de kullanılıyor. İçinde kiraz çekirdekleri bulunan yastık ya da kemer fırında ısıtıldığında ortalama 4 saat kadar sıcaklığını koruyor. Kiraz çekirdeği yastığı yapımı sonrasında kullanılmaya başlandığında adet ağrılarında, bel ağrısında, eklem ağrılarında kullanılabiliyor. Kiraz çekirdeği kemeri yapımı sırasında plastik madde kullanılmadığından sıcak sudan dolayı herhangi bir koku da olmuyor.

Kiraz Çekirdeği Faydaları

Kiraz Çekirdeği Yastığı Yapımı Nasıldır?

Kiraz çekirdeği kemeri yapımı ve kiraz çekirdeği yastığı yapımı birbirlerine benzer. Evde kiraz çekirdeği sıcak su torbası yapımı olarak da tabir edilebilen bu işlem için öncelikle uygun bir kumaş bulunur. Kirazı yedikten sonra biriktirdiğimiz kiraz çekirdeklerini iyice temizledikten sonra kısa süre kaynatıyoruz. Daha sonra güneş alan bir yerde kendi halinde 1 hafta kadar kurumaya bırakırız. Kiraz çekirdeği yastığı yapılışı için bu çekirdekler kumaşın içine doldurulur ve ağzı dikilir. Kiraz çekirdeği kemeri yapılışı için ise bu elde ettiğimiz yastığın iki yanına kumaşlar ekleyerek belden bağlanabilir bir kemer haline getiriyoruz. Bu kemer ya da yastık bebeklerin sıcak tutulması ve gaz sorunlarının giderilmesi için de kullanılıyor.

Kiraz Çekirdeği Yastığı Yapımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ