Kırık Camdan Kolye Yapımı

Kırık Camdan Kolye Yapımı

canımanne4

Merhaba hanımlar!

Kendin yap projesi için her gün aklıma yeni fikirler geliyor. Bugün yine aklıma gelen o ilginç fikri sizler ile paylaşmak içi buradayım. Öncelikle kendin yap projesinin faydalarından biraz bahsetmek istiyorum sizlere. Evimizde kendi uğraşlarımız ile yaptığımız herhangi bir ücret ödemeden sahip olduğumuz ürünlerdir bu projeden çıkan ürünler. Ve malzemelerimiz evimizde eskimeye yüz tutmuş bir köşede öylece duran ürünlerden oluşur. Bu işin asıl mutfağı aklımız, hayalimizdir. Hayal gücümüzü kullanarak elde edeceğimiz fikirler ile bu projelere hayat vermiş oluruz.

canımanne

Bugün yine elimdeki boş soda şişesinin yere düşüp kırılmasıyla yepyeni bir fikir ile karşı karşıya gelmiş oldum. Yerdeki kırık cam parçalarını toplarken ya acaba bunları çöpe atmasam da değerlendirsem nasıl olur? Diye düşünürken buldum kendimi ve hemen aklıma bir fikir geldi. Kırık camdan kolye yapımı tabi ki de!

canımanne1

Kırık camdan kolye yapmak için ihtiyacımız olan malzemeler hepimizin mutfağında, dolabında, çekmecesinde bulunan malzemeler aslında. Sizleri daha fazla merak ettirmeden hemen anlatmaya başlıyorum. Kolye yapımında renkli camlar kullanabiliriz. Örneğin; yeşil soda şişesi. Ama isteğe bağlı olarak saydam cam kullanıp daha sonra boya ile boyayabiliriz. Güzel bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyacağız onu da hemen yanınızda hazır bulundurun hanımlar. İçine camları doldurabileceğimiz boyutta olan kolye ucumuzu da listemize ekliyoruz. Tabii bir de güzel boynumuza asabilmek için zincir gerekli.

canımanne5

Öncelikle camlarımızı dikkatli bir şekilde küçük parçalar elde edebilmek için eziyoruz. Ardından ezdiğimiz parçaları kolye ucumuzun içine dolduruyoruz ve üzerlerine dökülmemesi için yapıştırıcımızı uyguluyoruz. Kuruması için bekledikten sonra isteğe bağlı olarak oje ile boyuyoruz. Ve kolyemiz kullanıma hazır!

canımanne3

Ev yapımı kolye ile sizler de hem kendinizi hem de sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Hepinize şimdiden kolay gelsin!

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ