Kış İçin Şeftali Saklama Yöntemi

Kış mevsiminde meyve ve sebzelere erişim kolay değildir. Mevsim koşullarından dolayı topakta üretim yapılamaz bu nedenle marketlerdeki ürünlerin fiyatları da oldukça yüksek olur. Bu nedenle insanlık tarihinin başlarından beri kışın tüketeceğimiz besinleri yazdan hazırlayıp saklarız. Yaz mevsiminde hasat ettiğimiz meyve ve sebzeleri çiğ bir şekilde kışa saklamak mümkün değildir.

Yaz mevsiminin sevilen meyvelerinden olan şeftalinin ömrü mevsiminde bile oldukça kısadır. Buzdolabının dışında 3 günden fazla kalırsa maalesef hemen çürür. Peki kışın canımız şeftali çekerse yiyemeyecek miyiz?

Şeftali sıcak iklim meyvesi olsa da kış günlerinde şeftali tüketmek mümkün. Bu yazımızda şeftaliyi kışa kadar nasıl saklarız bunu paylaşacağız. Alev Türken youtube kanalının anlatım videosu ile şeftalileri nasıl saklayacağız öğrenebiliriz.

Aşağı videoyu ekleyeceğiz. Kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca Alev Türken youtube kanalına detaylı anlatımı ve tarifi için teşekkür ediyoruz. Bu tarz videoların devamı için videoyu beğenip, kanala abone olabilirsiniz.

Bu tarz başka içerikler için sitemize göz atmayı unutmayın. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin ve afiyet olsun dileklerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere…

blank
blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ