Kolay Havlu Kenarı Örnekleri Tığ

Çeyizlerin vazgeçilmezi olan kenarı işlenmiş havluların kolay modelli olanlarını kendiniz işeyip çeyizinize koyabilirsiniz. Havlu kenarı modeli arayanlar için tığ ile işlenen kolay modelleri sizler için derledik.

Genellikle yeni gelinlerin çeyizinde mutlaka olan kenarları işlenmiş havlular oldukça şık durmaktadır. Çok fazla kullanılmasa da çeyizde mutlaka yerini alan kenarı işlenmiş havluları sizde yapabilirsiniz. Zor modeller yerine kolay modelleri tercih ederek yorulmadan tığ yardımı ile havlu kenarı örebilirsiniz.

Tığ ile örülen havlu kenarları oldukça şık ve güzel durmaktadır. Kolay havlu kenarlarını yaparken havlunuzun rengine ve içerisindeki desene göre ip seçimi yapabilirsiniz. Birden fazla renkte ip kullanacaksanız işlemesiz düz beyaz bir havlu seçebilirsiniz. Tığ işi havlu kenarlarını zincir çekip istediğiniz modellerde kolayca yapabilirsiniz.

Bazıları için tığ işi örgü yapmak yorucu ve zordur. Ama basit modelleri seçerseniz örerken zevk alırsınız ve en fazla iki gün içerisinde tığ işi havlu kenarını bitirebilirsiniz. Kolay havlu kenarı modellerinde genellikle tığ ile geniş zincirler çekip model oluşturulur. Daha sık çiçekler yada şekiller yerine 4-5 tane yapıp işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Zincir çekip halka yaptıktan sonra içerisini doldurup küçük küçük çiçek motifleri şeklinde de havlu kenarını yapabilirsiniz. Çok sık çiçekler yapmak sizi yoracak ve işinizi zorlaştıracaktır. Bu yüzden büyük zincirler ile büyük şekiller oluşturun. Havlunuzun içerisinde yer alan desenlerin renginde iplerin renklerini seçmeniz uyumlu bir model ortaya çıkaracaktır.

Kolay Havlu Kenarı Yapımı Videolu Anlatım

Kolay Havlu Kenarı Örnekleri Tığ

Zümra Tasarım a teşekkür ederiz.

blank blank blank

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ