Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı

Kolay tığ işi bebek battaniyesi modeli yapılışı ile ilgili bilgi almak, bebeğine kolay ama şık bir battaniye örmek isteyen hamarat hanımlar için yayınladığımız bu yazımızdan tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Canimanne.com olarak yayınladığımız yüzlerce sayfada takipçilerimizden gelen isteklere ve taleplere kulak vermekteyiz. Basit Çiçekli Yeni Lif Modeli Yapılışı da bu sayfalardan biridir.

blank
Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı

Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Modeli

Kolay tığ işi bebek battaniyesi örneği nasıl yapılır diye merak edenler için anlatımımıza geçebiliriz. Ayrıca yazının sonunda kolay tığ işi bebek battaniyesi video bağlantısı da yer almaktadır. Kolay tığ işi bebek battaniyesi modeli yapılışı çok yumuşak olmasıyla ve iki yüzünün de aynı olmasıyla dikkat çekiyor. Kenarına da sık iğne geçiyoruz. Bu battaniyemiz astar istemiyor. Aynı örnekten şal, kaşkol da yapılabilir. İstediğiniz renklerde yaparak harikalar yaratabilirsiniz. Ancak ebruli iple de çok güzel duruyor. Üç boyutlu tığ işi modelleri arasında yer alan bu modele 5 yumak ipten biraz fazla gidiyor. 4 mm tığ kullanabiliriz.

Üç Boyutlu Bebek Battaniyesi Modeli

Kolay Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kolay tığ işi bebek battaniyesi modeli için öncelikle 200 tane zincirimizi çekmeye başlıyoruz. Modelimiz 5 ve katlarından oluşuyor. Büyüklüğüne göre zincir çekebilirsiniz.

Diğer sıranın başında ilmeği doluyoruz ve 4. zincire batıyoruz, ikili trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz, 1 aralık vererek 2. boşluğa batıyoruz. Yeniden ilmeği dolayarak aynı işlemi yapıyoruz. Her bir boşluğa 1 trabzan gelecek şekilde devam ediyoruz. Yani bu sırada birer boşluk bırakarak 4’lü trabzanlar yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar geliyoruz. Battaniyemiz sadece trabzanlardan oluşuyor. Sürekli sıra tekrarı yapıyoruz. Sıraların sonlarına sık iğne yapıyoruz. Sıra başlarında sık iğnelerin tepesine 2 trabzan yaparak başlıyoruz. Kolay tığ işi bebek battaniyesi yapılışı devamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ