Kolay tığ işi örgü modeli yapımı

Kolay tığ işi örgü modeli yapımı

Kolay tığ işi örgü modeli yapımı çok amaçlı tığ işi örgülerde kolaylıkla kullana bileceğiniz tığ işi örgü örneğimiz sizlerin beğenisinde olmaktadır. Hanımlarımızın bu kış mevsiminde soğuk havanın en güzel hobisi vakit geçirmenin zamanı el işleri olduğunu düşünüyorum.

Ve bir çok ev hanımlarının ortak el işi tığ işi olarak yapılmaktadır. Kolay tığ işi modelimiz yelek yapımında güzel olacak bir örnek veya bebek battaniyesi olarak örülebilir. Omuz üzerine uzun dikdörtgen uzunluğunda şal olabilir. Sizlerin nasıl değerlendirmek istemenize kalmış modelimizi beğenmeniz yeterli olacaktır.

Farklı renklerde yapılan modele göre görselliği ortaya çıkacaktır. Yapacağınız modele göre ip seçimi oda çok önemli olacaktır. Örnek kendini belli etsin diye düşünüyorum.

Özellikle tığ işini seviyorsanız kolay tığ seçimi sizin favoriniz olacaktır. Hiç bilmiyorsanız video anlatımı sizlere çok faydalı olacaktır. İp alıp başlamaya karar vermeniz yeterli olacaktır. Yapmayı düşünen arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimi iletiyorum. Güzel tığ işi modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Kolay tığ işi örgü modeli yapımı

Kolay tığ işi örgü modeli detayları ve yapılışı

Modelde orta kalınlıkta ip tercihi

3 Numara tığ kullanımı

Modeli bayan yeleklerinde, bebek yeleklerinde ve hırkalarında, battaniye yapımında, uygundur.

Her bir sırasını farklı ip kullanarak lif yapımında kullanılabilir.

Model 9 ve 9 un katları zincir sayısı üzerinden kuruluyor.

Örülecek örgüye göre 9 un katları zincir çekilir. Bir sıra üçlü trabzan yapılır.

Model 2 sıradan oluşmakta. İlk sırasında 3 zincir çekip 2 zincire batarak 3 lü trabzan yapılır.

Bu şekilde 5 tane trabzan yapılır. Zincir çekmeden 4 zincir içine 3 dolamalı aralarda 3 zincirle birlikte 3 fıstık yapılır.

İlk sıra bu şekilde devam eder. 2 sırasında 5 trabzan iç kısımdan belini dolayarak trabzan yapılır.

3 zincir çekip 2 fıstık tepesine batıp sık iğne yapılır. 3 zincir çekip tığ üstü ilmekle beraber yine içten belini dolayarak trabzan yapılır. Model tekrarı yapılarak devam eder.

Örgü, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla destekleye bilirsiniz. Video anlatımların devamlılığı için oldukça çok önemlidir.

Kolay tığ işi örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak izleyerek yapabilirsiniz.

Fatmayla herşey dahil kanalına bu güzel tığ işi örgü modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ