Kolay Ütü Yapmanın Püf Noktaları!

Kolay Ütü Yapmanın Püf Noktaları!

Kadınların pek çoğu ütü yapmayı sevmezler. Özellikle yaz aylarında ütü yapmak tam bir kabus haline dönüşür. Fakat ütü yapmanın pratik yolları hakkında bilgi sahibi olursanız belki de ütü yapmak eskisi kadar canınızı sıkmayacaktır. Diğer konular için püf noktası kategorisine göz atabilirsiniz.

kolay-utu-yapmanin-puf-noktalari!
Kolay Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Genel hatlarıyla her evde en çok ütü gerektiren şeyler; gömlek ve pantolonlardır. Gömleklerin manşetleri, yakaları ve kol çizgileri, pantolonların çizgisi ve bel kısımları derken ütü yapmak oldukça zorlaşmakta ve vakit almaktadır. Tüm bu kıyafetler birbirinden farklı kumaş türlerine sahiptir. Haliyle her kıyafetin kumaşına uygun ısıda ütü yapmanız gerekir. Ayrıca kullandığınız ütü de iyi bir ütü yapmak için oldukça önemlidir. Peki, nedir kolay ütü yapmanın yolları? Gelin birlikte inceleyelim.

kolay-utu-yapmanin-puf-noktalari!
Kolay Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Kolay Ütü Yapmanın Sırları Nelerdir?

  • Çamaşırlarınızı mutlaka yumuşatıcı kullanarak yıkamalısınız. Böylece yıkanmadan kaynaklı kırışlıklar ütü yaparken kolayca açılacaktır.
  • Kurutma makinesi varsa çamaşırlarınızı kurutma makinesinde yıkamalısınız. Eğer yoksa güneşli ve hafif rüzgarlı havalarda çamaşırlarınızı kurutmalısınız. Böylece çamaşırlarınızda biraz olsun ütü etkisi olacaktır. 
  • Çamaşır makinenizde kırışıklık önleyici bir ayar bulunuyorsa bu programdan faydalanabilirsiniz.
  • Genelde çamaşırları mandal tutturarak asarız. Fakat ütü gerektiren çamaşırlarınızı mandalsız evin içinde ve güneşte kalan bir bölüme asarsanız mandal izinden kurtulabilirsiniz.
  • Alüminyum folyonun pek çok işe yaradığını biliyoruz. Ütü yapmanın püf noktaları arasında yer alan alüminyum folyoyu ütü masanıza serip ütü yaptığınızda, çamaşırın diğer yüzünün de ütülendiğini görebilirsiniz. Çünkü alüminyum folyoda ısı yansıtma etkisi vardır.
  • Mümkünse ütülenmesi gereken çamaşırlarınızı birlikte yıkayınız ve aralarına başka çamaşır eklemeyiniz.
  • Çamaşır makinenize gömlek ya da pantolon gibi program ayarları varsa, bu programları kullanınız. Böylece makineden daha az kırışık olarak çıkacaklardır.
kolay-utu-yapmanin-puf-noktalari!
Kolay Ütü Yapmanın Sırları Nelerdir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ