Çocuklar Düğünde Nasıl Giyinmeli?

Çocuklar Düğünde Nasıl Giyinmeli?

Yaz mevsiminin gelmesi demek düğün sezonunun açılması demek değil midir? Düğünde ne giyilir? sorusu artık pek çok kişinin aklına takılıyor. Bu nedenle genelde ya yakın çevrenin tavsiyeleri ya da internetten araştırmalar yapılıyor. Kendimiz dışında bir de çocuklarımız varsa, onların da ne giyeceği konusunda oldukça kararsız kalıyoruz. Peki, çocuklar düğünde nasıl giyinmeli ve çocuklar için düğün kıyafetleri nelerdir? Buna geçmeden önce belli başlı bir takım kriterlere göre kıyafet seçmelisiniz.

cocuklar-dugunde-nasil-giyinmeli-cocuklar-icin-dugun-kiyafeti-onerileri

Çocuklar Düğünde Ne Giymeli?

  • Öncelikle düğününe katılacağınız çiftin size yakınlık derecesi hem kendi kıyafet seçiminizde hem de çocuklarınızın kıyafet seçiminde oldukça önemlidir. Yakınlık derecenize göre kıyafet seçimi yaparak ilk adımı tamamlamış olursunuz. Eğer çok yakın bir akrabanız, arkadaşınız ya da kardeşiniz evleniyorsa çocuklarınızın düğünde kesinlikle çok şık olmaları gerekir.

Çocuklar için Düğün Kıyafeti Önerileri

  • Çocuklar için düğün kıyafeti seçimi yaparken mutlaka mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Çocuklar oldukça hareketli olduklarından, kendilerini rahat hissettikleri ve onları terletmeyen kumaşlardan yapılan kıyafetler seçmelisiniz.
  • Düğünün yapılacağı mekan da kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Dış mekan ya da gösterişli salonlarda yapılan düğünlerde mutlaka mekan konseptine uygun kıyafetler seçilmelidir.

Tabi ki; erkek çocukları ve kız çocukları için düğünde giyilmesi gereken kıyafetler farklıdır.

cocuklar-dugunde-nasil-giyinmeli-cocuklar-icin-dugun-kiyafeti-onerileri

Kız Çocukları İçin Düğün Kıyafetleri

Genellikle çocukların hiç durmadan hareket ettiklerini düşünürsek düğünde kız çocukları için kıyafet seçimi yaparken kabarık etekli elbiseler tercih edebileceğiniz gibi, ayaklarına çok da dolanmayan ve yerlere kadar uzun olmayan elbiseleri tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun yaşına uygun saç modeli ile şıklığı tamamlayabilirsiniz.

Erkek Çocukları İçin Düğün Kıyafetleri

Bir papyon ile tamamlanmış takım elbise erkek çocukları için düğün kıyafeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bir pantolon ve gömlek ile de erkek çocuklarınız oldukça şık görünebileceklerdir.

cocuklar-dugunde-nasil-giyinmeli-cocuklar-icin-dugun-kiyafeti-onerileri
cocuklar-dugunde-nasil-giyinmeli-cocuklar-icin-dugun-kiyafeti-onerileri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ