Canım Anne

Koronavirüsten Korunma için Ev Temizliği

Koronavirüsten Korunma için Ev Temizliği

Koronavirüs salgını sebebiyle şu dönemde neredeyse herkes evlerinde zaman geçiriyor. Uzmanlar ve devlet yetkilileri tarafından koronavirüsten korunma yolları ile ilgili açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Koronavirüsten korunmak için el hijyeni el önemli konu olarak artık herkesçe biliniyor. Diğer sayfalarımızdan biri olan Koronavirüsten Korunmak için Neler Yapılmalı? Konusundaki yazımızı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ancak bugünlerde evlerde çok zaman geçiriyor olmamızdan dolayı koronavirüs ile ilgili ev temizliğinde nelere dikkat etmek gerektiği konusuna da değinmek istedik.

Ev Temizliği ile Koronavirüsten Korunma

Evlerimizin zaten genel olarak temiz olması gerekir. Bu sağlığımız için gereklidir. Merak edenler için koronavirüsten korunma konusunda evlerimizde temizlik yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini sizler için detaylandırdık. Sadece ellerimizin temiz olması, evlerimizin temiz olması da yetmiyor. Zorunlu olduğumuz zamanlarda dışarı çıktığımızda da aynı özeni göstermemiz gerekiyor. Sosyal mesafe olarak nitelenen diğer kişilere 2 metre civarında yaklaşmama kuralına uymak bu noktada oldukça önemli. İşte ev temizliğinde dikkat edilecekler…

Koronavirüsten Korunmak için Bunlara Dikkat Edin!

  • Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi evdeki en çok mikrop barındıran eşyalardandır. Makinelerin haftada 1 gün 1 bardak çamaşır suyu ile boş çalıştırmanız gerekir.
  • Bulaşık süngerlerini sık sık değiştirin. Kullandığınız süngerleri her gün bir süre çamaşır suyunda bekletin.
  • Lavaboların ve klozetlerin temizliğine ekstra özen gösterin.
  • Cep telefonu, bilgisayar, tablet, televizyon ve kumanda gibi elektronik cihazları her gün temiz bir bezle silin.
  • Kapı, pencere ve dolap kollarını her gün silmeyi unutmayın.
  • Arabalarda da koronavirüsten korunma için alınacak önlemlere dikkat edin. Araç içi hijyeni sağlamak için direksiyon, vites, kapı kolları, torpido her bindiğinizde silinmeli.
  • Tüm bunları yaparken el hijyenimizi sağlamayı da kesinlikle ihmal etmeyelim.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ