Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

kuf-lekesi-nasil-cikar2

Küf lekesi rutubetli ortamlarda sıklıkla görülen bir durumdur. Rutubet bazı evlerde mevcuttur bazı evlerde ise sonradan yaşam şartlarından dolayı meydana gelebilir. Özellikle havalandırılmayan evde sıklıkla görülebilen bir durumken, yemek yapılan ortamın havasız kalınması durumunda da yine aynı şekilde rutubet rastlanabilir. Maalesef küfler bizler için oldukça sağlıksız bir ortam oluşturmaktadır. Sağlığımız açısından olumsuz etkiyi arttırmaması için küflenen kıyafetlere ve küflenen alanlara dikkat edilmesi gerekir.

kuf-lekesi-nasil-cikar3

Eğer kıyafetleri nemli bir şekilde kirlilerin arasında tutarsanız hem nemli olan kıyafetinizin küflenmesine sebep olursunuz hem de diğer kıyafetlerin de yine aynı şekilde küflenmesine sebep olursunuz. Bu şekilde küflenmiş bir kıyafeti giydiğimiz takdirde sağlığımız için elverişsiz bir duruma yol açmış oluruz. Aynı zamanda görüntü açısından da pek hoş olmayan bir durum ortaya çıkar. Bu sebepten küf lekesi çıkarma yöntemleri için bu yazımızı hazırladık.

kuf-lekesi-nasil-cikar1

Çoğu evde duvarlarda olduğu gibi aynı şekilde halılarda da küflenme ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bizler de sizlere genellikle küflerin rastlandığı alan olan halılardaki küf lekesinden kurtulmanın yollarından bahsetmek istedik. Öncelikle halıda meydana gelen küfe ilk müdahale olarak sert bir fırça ile fırçalamamız gerekir. Fırçalama işleminin ardından küflerin büyük bir oranla ortadan kalktığını göreceksiniz. Ardından elektrikli süpürge yardımı ile vakumluyoruz. Süpürge ile vakumladıktan sonra temiz ve renksiz bir bez ile sabunlu suyu yardımı ile lekelenen alanları temizliyoruz. Daha sonra az su ile sabunladığımız alanı yıkamamız gerekiyor. Bu işlem sonrasında halıyı doğal yöntemler ile kuruttuğunuzda lekenin büyük ölçüde ortadan kalktığını göreceksiniz.

kuf-lekesi-nasil-cikar5

Kıyafetlerinizde ve evinizin çeşitli yerlerindeki lekeler ile ilgili püf noktaları için sitemizde yer alan yazılarımızdan yararlanabilirsiniz. Sizler de lekelerinize çeşitli çözümleri sayfamızdan bulabilirsiniz hanımlar!

kuf-lekesi-nasil-cikar3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ