Bebeklerde Kulak Akıntısı Nasıl Geçer?

Bebeklerde Kulak Akıntısı Nasıl Geçer?

Bebekleri söz konusu olduğunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan sevgili anneler, bugünkü yazımızı bebeklerinizin yaşamasından endişe ettiğiniz kulak akıntısı hakkında yazıyoruz. Bebeğinizin yaşamakta olduğu bu sorun hakkında bilgi almak ya da bu sorunla karşılaşma ihtimalinizde tedbirli olmak istiyorsanız sizleri kulak akıntısı nasıl geçer adlı yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Bebeklerde Kulak Akıntısı Nedenleri ve Belirtileri

Kulak akıntısı nasıl geçer diye merak ediyor ve bu soruna çözüm arıyorsanız öncelikle kulak ağrısının neden gerçekleştiğini bilmeniz gerekir.

Kulak akıntısı nasıl geçer nedenleri;

  • Kulak içerisinde oluşan enfeksiyonlar,
  • Kulak içerisine kaçabilecek küçüklükte yabancı bir cisim,
  • Kulağa alınan bir darbe sonrası kulak zarında yırtılma ya da delinme,
  • Kulak içerisinde kötü huylu tümör olması, kulak kanseri,
  • Doğrudan kulağa alınan darbeler (düşme, şiddet) sonucu kulak zarının hasar görmesi,

Kulak akıntısı nasıl geçer belirtileri;

  • Sarı renkte veya daha koyu tonlarda akıntılar,
  • Kanamalar,
  • Özellikle gece gerçekleşen şiddetli kulak ağrıları,
  • Bebeklerde huysuzluk ve kulağa dokundurmama,

Bütün bunların yanı sıra bebeklerde ilk bakışta kulakla alakası yokmuş gibi görünen öksürük, ateş, burun tıkanması ve ishal gibi belirtiler de görülebilir.

Bebeklerde Kulak Akıntısı Tedavisi

Bebeğinizde kulak akıntısı belirtileri görmeye başladığında kulak akıntısı nasıl geçer diye endişeleniyorsanız yapmanız gereken ilk şey bebeğinizi bir uzman doktora götürmek olmalıdır. Bebeğinizin kulağında enfeksiyon oluşumu varsa doktorunuzun vereceği antibiyotik ve kulak damlasını düzenli olarak kullanmalısınız. Bebeklerde yaşanan kulak akıntısı sorununa özellikle gliserinli damlanın daha iyi geldiğini bilmenizi isteriz.

Bebeklerde Konak Nasıl Temizlenir? Bu sorunun cevabını bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bebeklerinizin sağlığı, beslenmesi, değişik yüzlerce el örgüsü bebek kıyafetleri, bebek odası dekorasyonu ve daha pek çok içerikler ilgili sayfalarımızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ