Canım Anne

Bebeklerde Konak Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde Konak Nasıl Temizlenir?

Daha çok bebeklerde gördüğümüz saç derisinde oluşan konaklanma; bebekleri ve annelerini oldukça rahatsız eden bir deri hastalığıdır. Ciltteki yağ bezelerinin aşırı yağ salgılaması sonucu oluşan bu rahatsızlık saç derisinde oluşabileceği gibi yüze ve vücudun diğer bölgelerine de yayılabilir. Bebeklerinde bu sorunu yaşayan annelerimiz “Konak nasıl temizlenir?” sorusuna cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Aşağıda hazırladığımız açıklayıcı bilgileri okuyarak önerdiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca diğer sayfalarımızdan biri olan Bebeğe Ne Zaman Toka Takılır? Başlıklı yazıyı da okuyabilir, diğer pek çok sayfamızı gezerek bilgilenebilirsiniz.

Bebeklerde Konak

Bebeklerde Konak Belirtileri Nelerdir?

Konak nasıl temizlenir adlı yazımıza bebeklerde konak oluşumunun belirtilerini anlatarak başlayacağız. Bebeklerde konak oluşumunun belirtileri nelerdir?

  • Bebeklerin kafa derisinde oluşan sarı renkte kabuklanma
  • Deride oluşan şiş ve kızarık bölgeler
  • Pul pul oluşan sarı renkli kalın kabuklanmalar
Konak Nasıl Temizlenir

Bebeklerde Konak Nasıl Temizlenir?

Bebeklerin ciltlerinde oluşan konak nasıl temizlenir? Konak temizliğinde uygulanabilecek doğal yöntemlerin neler olduğunu merak ediyorsanız, cevabını aşağıda maddeler halinde sıralanmış yazımızda bulabilirsiniz.

  • Organik bitkisel yağlar: Zeytinyağı başta olmak üzere, Hindistan cevizi, badem yağı gibi doğal yağlar uygulayabilirsiniz. Zeytinyağını bir gece öncesinden sürerek bekletebilirken diğer yağları 15-20 dakik aralığında bekletebilirsiniz. Yumuşayan kabuklanmaları bir saç fırçası yardımıyla hafifçe aldıktan sonra bölgeyi ılık su ve bebek şampuanıyla yıkamalısınız. Bu yöntemi konak sorunu ortadan kalkana kadar uygulayabilirsiniz.
  • Bebek şampuanı: Düzenli olarak bebek şampuanıyla yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra 2-3 dakika beklemeli ve yumuşak bir fırçayla saç derisindeki konakları temizledikten sonra ılık suyla durulamalısınız.
  • Anne sütü: Sütünüzü sağmalı ve bir kabın içerisine koyduktan sonra bebeğinizin saçına masaj yaparak uygulamalısınız. Ertesi gün bebek şampuanıyla yıkamalısınız. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.
Bebekte Konak Temizleme
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ