Bebeğe Ne Zaman Toka Takılır?

Özellikle kız bebek anneleri bebeklerini rengarenk tokalarla süsleme hayali kurmaktadır. Eğer sizde kız bebek sahibiyseniz ya da bir kız bebeğe hamileyseniz ve sabırsızlıkla bebeğinizi süslemeyi istiyorsanız bebeğe ne zaman toka takılır adlı bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Böylece bebeğinize ne zaman toka takabileceğinizi ve bebeğinize zarar vermeyecek toka çeşitlerini öğrenebilirsiniz.

Bebeğe Ne Zaman Toka Takılır

Yeni Doğan Bebeğe Ne zaman Toka Takılır?

Bebekleri süslemek güzel, fakat onları küçüklüğünüzde evcilik oynadığınız oyuncak bebeklerinizle karıştırmamalısınız. Sırf güzel görünsünler diye onları rahatsız edecek tokalar takmamalısınız. Uzmanlar özellikle yeni doğan bebeklere toka takılmasının sakıncalı olabileceğini belirtmiştir. Bu sebeple Bebeğe ne zaman toka takılır sorusunun cevabınıyazının devamında bulabilirsiniz. Uzmanlar ilk altı aydan önce bebeklere toka takılmasını önermemektedir. Bunun sebebini ise yeni doğdukları zaman ve altı aylık olana kadarki süreçte bebeklerin kafalarının oldukça yumuşak ve hassas olmasıdır.

Bebeklere Toka Takmak

Bebeklere Toka Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğe ne zaman toka takılır, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu soruların cevaplarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz:

  • Öncelikle bebeğinize toka takabilmek için doktorunuzdan onay almalısınız.
  • Bebeğinizin saçları ıslakken toka takmamalısınız.
  • Bebeğinizin saçları ıslakken şapka ve bandana gibi aksesuarlar takmamalısınız.
  • Bebeğinize taktığınız tokaların özeliklerine dikkat etmelisiniz.
  • Tokalar yutulabilecek kadar küçük olmamalı.
  • Lastikli bandana tokalar bebeğinizin kafasını sıkacak kadar dar olmamalı.
  • En çok dikkat etmeniz gereken ise bebeğinizin huzuru ve mutluluğudur. Bebeğiniz toka takıldıktan sonra ağlıyor ve sürekli başındaki tokadan kurtulmaya çalışıyorsa onu mutlaka çıkarmalısınız.

Canimanne.com olarak bebeklerle ve bebek sağlığı ile ilgili içerikler yayınlamaya devam ediyoruz. Bunlardan biri olan Besleyici ve Sağlıklı Bebek Kahvaltısı Tarifleri başlıklı yazımızdan pek çok anne ı faydalanıyor. Siz de diğer sayfalarımızı ziyaret ederek merak ettiğiniz konular hakkında bilgilenebilirsiniz.

Bebeğe Toka Takmak
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ