Anlatımlı çeyizlik lif modelleri

Anlatımlı çeyizlik lif modelleri en yeni tasarım lif örneklerini yazımızın içinde lif sevenler için derledik, değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yapılışları video anlatımlı çeyizlerin favori lif modeli olacak harika lif çalışmalarımızı değerlendire bilirsiniz.

Lif modelleri son zamanların en çok örülen tığ işi örgü modelleri arasında yer almaktadır. Kızlarımızın çeyizleri içinde çok tercih edilen el emekleri arasındadır. Lif modellerine ilgi fazla olmasıyla yeni tasarımlar en güzel modeller hanımlarımız tarafından uygulanmaktadır. Video anlatımlı olması lif modellerine beğeniyi artırmaktadır.

Lif modellerinde model içeriği fazla olmasıyla birçok kitleye hitap eden el işi modeli olmaktadır. Takım lif modelleri nişan bohçalarında daha sık yer almaktadır. Kare, yuvarlak ve uzun lif modelleri de kişinin beğenisi ve tercihine göre seçimi değişken olmaktadır.

Lif modeli denince aklımıza ilk gelen çeyiz olmaktadır. Sipariş alan arkadaşlarımızda bulunmaktadır. Birçok lif modelini müşterilerine sunmaktadırlar. Sayfamızı ziyaret ederek en yeni lif çalışmalarını inceleyerek siparişlerinde değerlendirebilirler.

Anlatımlı çeyizlik lif modelleri

Malzemeler: İki renk lif ipi (Beyaz ve Yeşil)
Sarı simli punch ipi
2 adet plastik halka
2 numara 1.75 mm tığ
7 numara demir saplı tığ (fırfır için)
Makas

Yapılışı: 3 motiften hazırladığımız lifimizi yıldız orgu tekniği ile örüyoruz. 6 dilim olarak her bir dilim 5 fıstık olana kadar 5 sıra örüyoruz. Uç kısımlardaki motiflerimizin son sırasını örerken birleştirme işlemini ve halkaları sabitliyoruz. Motiflerin ortasında dikişsiz olarak yaprak uygulaması yapıyoruz. Sonradan ördüğümüz nilüfer çiçeklerimizi yaprakların ortasına sabitliyoruz. Çiçeklerimizi sabitlemek için punch ipiyle pıtırcık yaptığımız parçayı hem çiçeklerin ortasına hemde motiflerimize bağlayarak sabitliyoruz. En son kenar uygulamasını demir saplı tığımızla yaparak modelimizi tamamlıyoruz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Anlatımlı çeyizlik lif modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ