Kullanmadığınız Eski Havlulardan Banyo Paspası Yapımı

Kullanmadığınız Eski Havlulardan Banyo Paspası Yapımı

Banyo, insan doğası için çok gerekli bir ihtiyaçtır. Günümüz koşullarında, günün yorgunluğunu atmak için ilk önce banyoya koşarız. Arınarak, günün kalan zamanını daha verimli geçirmek isteriz. Dinlenebilmek için banyo yapmak şart. Ve her geçen gün çevre faktörlerinin olumsuz etkileri insan vücuduna daha da yapışıyor. Toz kir, egzoz, her geçen gün sayısı giderek artan araçlar, otobüs, tramvay ve toplu taşımaları beklerken üstümüze sinen kirli hava. Evimizdeki en önemli mekanlardan bir tanesi hiç şüphesiz banyolarımızdır. Banyo arındığımız, temizlendiğimiz, rahatladığımız, huzur bulduğumuz yerdir. Ve banyo olmazsa olmazlarımızdandır.

        Kullanmadığınız eski havlulardan banyo paspası yapımı oldukça kolaydır. Bunun için kullanmadığımız, eskimiş, işe yaramaz diye kenara attığımız havluları kullanabiliriz. Kullanmadığınız eski havlulardan banyo paspası yapımı kolay olduğu kadar da zevklidir.

Gerekli malzemeleri sıralarsak:

Kullanmadığınız birkaç havlu

Makas

İğne

İplik

Testere ya da çok keskin bıçak yada döner kesici.

Alt malzeme olarak da tahta ya da sert bir cisim.

Kesme tahtasının üzerine havluları şerit halinde kesin.

Farklı renklerdeki iki ya da üç yada dört adet farklı renkteki havlu şeridini üst üste koyun ve üst tarafını iplikle tutturun.

Üsteki havluyu ikiye katlayın ve sonra bir daha katlayın. Ve döndürerek bu işlemi tamamlayın. Ortaya harika bir paspas çıkınca gözlerinize inanamayacaksınız.

Evde banyo paspası yapımının ne kadar kolay olduğuna siz bile inanamadınız değil mi? Farklı renk ve modellerdeki havluları kombinleyerek. Kullanmadığınız Eski Havluları bir araya getirerek banyonuza renk katacaksınız. Bu yüzden eski havlularımızı atmıyoruz. Arkadaşlarımıza da el emeğimiz ile eski havlulardan banyo paspası yapabilir, hediye edebiliriz.

pratik çözümler ve geri dönüşüm fikirlerimiz için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ