Lavabo Temizlemenin Püf Noktaları

Lavabo Temizlemenin Püf Noktaları

Gözümüzle görmesek de lavaboların içinden geçen birçok atık nedeniyle mikrop yuvası haline geldiğini hepimiz biliriz. Bunu bilmek tek başına bir şey ifade etmiyor, asıl önemli olan lavaboları bu mikroplardan kurtarmak için nasıl temizlemeliyiz, lavabo temizlerken nelere dikkat etmeliyiz? Evimizde en çok kullanılan yerler banyo ve mutfak olduğundan, en çok kirlenen alanlar da buralarıdır. Zaman içinde kir ve mikrop yuvasına dönüşen lavaboların temizliğine fazlasıyla önem göstermeliyiz. Lavabolarınızı temizlerken sizlerle paylaşacağımız birkaç püf noktasına dikkat ederseniz, lavabolarınız çok daha temiz olacaktır.

lavabo-temizlemenin-puf-noktalari-1

*Lavabonuzda yağ lekeleri varsa, uygun bir yağ sökücüden yardım almalısınız. Yağ sökücüyü lekelerin üzerine sıkıp biraz bekleyin ve ovun. Ardından bol suyla durulayın.

*Çok sık karşılaşılmasa da lavabonuzda mürekkep lekesi varsa amonyak içine % 20 oranında oksijenli su karıştırarak lekeli kısmı bu karışımla ovun. bol suyla durulayın, göreceksiniz lekeden eser kalmayacak.

lavabo-temizlemenin-puf-noktalari-3

*Lavabolarda bazen sararmalar oluşur ve bu nahoş bir görüntüye sebebiyet verir. Bu sararmalardan kurtulmak için lavabonuzu önce sabunlu su ile ovun. Arkasından 1/4 limon suyuna 1 tatlı kaşığı tuz ilave edip lavabonuzu bu karışımla ovalayın. Sararmalar hemen geçecek, lavabonuz pırıl pırıl parlayacaktır.

*Bazı lavabolarda ise paslanmalar oluşur. Lavabonuzu pas lekelerinden kurtarmak için 1 yemek kaşığı oksalit asidi 2 bardak sıcak suda eritin. Hazırladığınız karışımla lekeli yerleri güzelce ovun. bol su ile duruladığınızda pas lekelerinden eser kalmayacaktır.

lavabo-temizlemenin-puf-noktalari-5

*Mermer lavabolarınızı temizlerken üzerinde beliren lekelerden çamaşır suyuna birkaç damla amonyak dökerek oluşturacağınız karışımla ovun. temizleme işlemi bittikten sonra bol su ile durulayın.

Lavabo temizlemenin püf noktaları, pratik bilgiler köşemizin konusuydu, umuyoruz sizlere faydalı olabilmişizdir.

lavabo-temizlemenin-puf-noktalari-4

Örgü süveterler kategorimizde bulacağınız birbirinden yeni örneklerle soğuk günler sizi sarsamayacak. Buradaki linkten ulaşabileceğiniz modeller ve daha fazlası sitemizde sevgili hanımlar.

lavabo-temizlemenin-puf-noktalari-2

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ