Mandaldan Sepet Yapımı

Mandaldan Sepet Yapımı

canımanne1

Vaktimin en dolu olduğunu düşündüğüm zamanlar kendin yap projeleri ile uğraştığım zamanlar oluyor. Bunun sebebi tabii ki kendini faydalı hissetme durumu ve eskiyen eşyaların değerlendirilmesi olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanlar son zamanda sadece tüketime odaklanmış durumdalar. Genel olarak para verip yeni bir eşya alma konusunda odaklandıkları için kimse elindekini değerlendirip az para vererek ya da hiç para vermeden neler yapabileceğine bakmıyor bile.

canımanne4

Hal böyle olunca bizlerin içinde gizlenmiş olan yetenekler öylece bir köşede kalmış oluyor. Hayal gücümüz daha da uzağa itilmiş oluyor. Ben tüm bu gidişata bir dur demek için tek bir yol buldum o da kendin yap projeleri ya da geri dönüşüm projeleri. Evimde kullanmadığım, zamanında alıp bir kenara attığım ürünleri bir araya getirip hayal gücüm ile yeni yöntemler ekleyerek yapılmamışı yapıp, kendim var etmeye odaklandım.

canımanne3

Bugün de sizlere en çok hoşuma giden projeden bahsetmek istiyorum. Projemizin ismi mandaldan sepet yapımı. Tabi aklımıza net bir görüntü gelmiyor böyle söyleyince ama sonuçtan sizler de çok heyecanlanacaksınız. Mandaldan sepetimiz için ihtiyacımız olan malzemeler; etkili bir yapıştırıcı, plastik küçük bir kova(yoğurt ya da boya kovası gibi), tahta mandallar, hasır ip, kovanın içerisine yerleştirmek için arzu edilen renk ve desende kumaş.

canımanne5

Mandaldan sepet yaparken öncelikle mandallarımızı ortadan ikiye ayırmak ile başlıyoruz işimize. Mandalları ayırdıktan sonra elimizde kalan tahta çubukları tek tek yan yana kovamızın üzerine güzelce arada boşluk kalmayacak şekilde yapıştırıyoruz. Kocanın etrafı kaplanana kadar bu işleme devam ediyoruz. Daha sonra kovamızın sapını hasır ip ile kaplıyoruz ve içine kumaşımızı güzelce monte ediyoruz. İşte mandaldan sepetimiz hazır!

canımanne2

Sizler de bu şekilde birbirinden güzel kendin yap projelerini görmek isterseniz sitemizde yer alan kendin yap başlığından faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ