Masa Örtüsü Dantel Örnekleri

Evlerin salon dekorasyonlarında dantel neredeyse asırlardır haklı yerini korumakta devam ediyor. Salonların en gözde objeleri arasında yer alan dantel örtüler evlerin şıklığına ayrı bir önem katıyor. Sehpa ve vitrin içi takımlarının yanı sıra en çok ilgiyi dantel masa örtüleri topluyor dersek yanılmış olmayız.

masa-ortusu-dantel-ornekleri-1 masa-ortusu-dantel-ornekleri-2

Eski zamanlardan günümüze kadar masa örtüsü dantel modelleri gittikçe çoğalan bir çeşitlilik içermekte. Hanımlar bildikleri modelleri yakın çevresindekilerle değiş tokuş yapmak suretiyle farklı örneklerin yayılmasında büyük rol oynamışlardır. Teknolojinin gelişmesiyle de envai çeşit tığ işi dantel masa örtüsü örneklerine internet aracılığıyla da ulaşabiliyorlar artık. Eskiden yemek masalarının daha büyük olması nedeniyle oldukça zahmetli bir iş olan dantel masa örtüsü örgüsü, günümüzde masaların katlanılabilir şekilde üretilmesiyle daha küçüldüğünden tığ işi masa örtüsü yapmak daha kolaylaştı diyebiliriz. En azından ebatlar küçüldüğünden daha kısa zamanda örülmesi mümkünleşti.

masa-ortusu-dantel-ornekleri-3masa-ortusu-dantel-ornekleri-5

Kolay dantel masa örtüsü yapımı dediğimizde akla ilk olarak basit modeller seçme fikri geliyor. Dantelin öyle bir havası var ki, masa örtüsü örneğiniz basit de olsa yapılan ince işçilik sayesinde asla sıradan durmuyor ve her şekilde göz kamaştırıyor. Dantel örgüsü ne kadar zor ve meşakkatli bir iş olsa da en kolay örnek bile duruşundaki asaleti kesinlikle değiştirmez. Dantel masa örtülerinin zarif görüntüsü evlerin şıklığını pekiştirmekle kalmıyor aynı zamanda el emeklerinin de göz önüne serilmesine sebep oluyorlar. Dantel masa örtünüz için kolay modelleri tercih etmenizi boşuna önermiyoruz hanımlar. Kolay bir modeli umduğunuzdan daha kısa sürede örebileceğiniz düşünülürse belki sehpalarınıza da masa örtünüzle bir örnek peçeteler yapmak isteyebilirsiniz. Hatta vitrin içlerine de dantel örtüler örüp takımınızı tamamlayabilirsiniz.

masa-ortusu-dantel-ornekleri-6masa-ortusu-dantel-ornekleri-7

Hadi hanımlar masa örtünüz için dantel modelleri sizi bekliyor. Dantel bölümümüzü de ziyaret ederek çok sayıda örnekle tanışabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda beğendiğiniz sayfalarımızı paylaşarak da daha çok kişiye ulaşmamıza vesile olabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ