Melek kanadı şal yapımı

Melek kanadı şal yapımı

Melek kanadı şal yapımı harika görsellik harika anlatım sizleri bekliyor. Özellikle çeyizler için harika model olduğunu düşünüyoruz. Çeyizlerde yer alması gereken şal modelidir..

Şal modelleri hanımların oldukça tercih ettikleri aksesuar olarak kıyafetlerini tamamlamaktadır. Bir çok kıyafete yakışan şal modelleri özellikle gece kıyafetlerinde şıklığa ve görselliğe önem verenler için oldukça önemlidir. Melek kandı şal modeli kıyafetlerinizi tamamlayan şal olacaktır.

Melek kanadı şal modelini detaylı anlatımı ile izleyerek yapabilirsiniz. Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Melek kanadı şal yapımı

Melek Kanadı Şal Modeli
Malzemeler: 3 yumak Alize Angora Gold Şal ipi
3 numara (2.20mm) tığ
Makas

Yapılışı: Şalımızın üst kısmı 3 lü trabzandan oluşuyor. 12 dilim halinde kurduğumuz modelimizi 3 lü trabzan uygulayarak örüyoruz ve her sırada her dilimin başında arttırma işlemi yaparak ilerliyoruz. Bu işlemi 27 sıra olana kadar yani her bir dilim 27 trabzan olana kadar örüyoruz.


Şalımızın ucundaki dantel görünümü öncelikle motiflerden oluşuyor toplam 14 tane motif örüp birleştiriyoruz. Sonraki aşamada motiflerin üst kısmında yuvalar oluşturup 14 motif üstünde bu işlemi yapana kadar örüyoruz. Sıranın sonuna geldiğimizde oluşturduğumuz yuvaların içine sık iğne ve 3 lü trabzan uygulaması yapıyoruz.

Kenarlardan sık iğne olarak ip koparmadan motiflerin diğer kısmına yine yuvalar yapıp sırayı tamamlıyoruz. Motiflerin üst kısmında motiflerin aralarına tekli yaprak uygulaması yapıyoruz. Motiflerin alt kısmında yine sık iğne ve trabzan uygulaması yapıyoruz.

Modelimizin uç kısmında motifler arasında kafes görüntüsüne sahip yaprakların damarlarını ve ayni zamanda uçlarda yaprak çalışmaları yapıyoruz.

Modelin her iki tarafında yarim yaprak çalışması yapıyoruz. Dilimler arasındaki yaprakları örerken 3. Ve 4. Yaprakları birbirine sabitliyoruz.

Uç dantel kısmı da tamamlandıktan sonra ilk hazırladığımız parçayı birleştiriyoruz ve hafif buhar vererek muntazam bir şekilde ütü işlemi yaparak şalımızı tamamlıyoruz.

Şal modeli, örgü şal modelleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Melek kanadı şal yapımı VİDEO ANLATIM

Suzanın elişi dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ