En kolay patik modeli yapımı

En kolay patik modeli yapımı

En kolay patik modeli yapımı çeyizlik ve günlük kullanım için harika patik modeli sizlerin beğenisine sunuyoruz. Şiş patik modelleri arıyorsanız sayfamızda en güzel patik örneklerini bulabilirsiniz.

Kış mevsiminde en çok örgü el işleri yer almaktadır. Patik modelleri sevilen el işleri arasında ilk sırada yer alırken bizlerde en yeni ve farklı patik modellerini sizlere sunmaya devam etmekteyiz.

Patik modellerimiz sayfamızda video anlatımlı olarak sizlere kolaylık sağlamaya devam etmektedir. İzleyerek kolaylıkla yapabileceğiniz patik örneklerini bulabilirsiniz.

En kolay patik modeli yapımı

Patik yapımı için iki farklı adet ip kullandım, gri ip ve Alize extra simli ip de olivin kristal marka

3,5 Numaralı şişlerle örüyoruz.

Patiğimize 62 ilmek atarak hem önde hem arkada 4 sıra haroşa olarak örelim.

Patik modeli sağ ve sol tarafında 30 ilmeği model kısmı için ayırıp ortada sabit giden iki ilmek ön yüzde düz, arka kısımda ise ters olarak örülecek.

Model Anlatımı Simli ipimle sıra başında gri ipime bağlayarak 3 düz ilmek örüp, bir gri ilmeği örmeden aldım. Orta merkez ilmeklerine kadar bu şekilde örüp

Ortada sabit iki ilmeğe gelince sağında ve solunda dolama yaparak artırmaları yaptım. Arka sırada aynen bu şekilde örülüyor. Yalnız ortada sabit giden iki ilmeğimizi ters olarak örmeyi unutmayalım . Dolamalar da düz bir şekilde örülecek.

Modelin ön yüzüne dönünce yine aynı işlemleri yapalım. Arkada ve son sıramızda ise boş olarak aldığımız gri ilmekleri ters olarak örelim. Model 4 sırada bu şekilde uygulanıyor. Sırasıyla diğer gri renk ip aynı bu şekilde örüp bunu 5 kere tekrar ettim. Model kısmı bitince elimizde toplamda 98 ilmek olacak,

Bu 98 ilmeği 5 sıra daha haroşa olarak örelim. Sonra 44 ilmeği sağda ve solda patiğin her iki yanı için, burun kısmı içinde 10 ilmeğimizi ayarlayıp patiğin taban kısmına geçelim.

Tabanı için yine haroşa örgüyle devam ediyoruz. 10 ilmeğin 9 ilmeğini örüp 10. ilmekle sağdan ve soldan gelen ilk ilmekle her gidiş dönüş sırasında bir ilmek yanlardan alıp kesiyoruz. Bu şekilde taban kısmını bitirip aynı şekilde topuk kısmı için de aynı 10 ilmeği sağlı sollu keserek patiğimizi bitiriyoruz. Kolay gelsin

Patik modelleri, örgü patik modeli hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

En kolay patik modeli yapımı VİDEO ANLATIM

Suzan hobi kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ