Menekşe bahçesi terlik lif yapımı

Menekşe bahçesi terlik lif yapımı

Menekşe bahçesi terlik lif yapımı yine özel tasarım yine şık lif yapımı siz değerli takipçilerimizle birlikte oluyor. Suzanın elişi dünyası kanalına ait olan harika lif örneği çok beğenilecek ve kız çeyizleri süsleyecektir.

Lif modelleri en çok sevdiğimiz el işleri olunca ister istemez en güzelini en görselini ve kullanışlı olanı arıyoruz. Canimanne .com sayfamızda istediğiniz lif örnekleri mevcuttur. Sizlerde yazımızın içindeki linklere tıklayarak istediğiniz lif yapılışlarına ulaşa bilirsiniz.

Lif örnekleri kız çeyizlerini süslemeye devam ediyor menekşe bahçesi terlik lir yapılışı oldukça kolay ve gösterişli modelimiz olan terlik lifimizi aksesuar olarak kullana bilirsiniz, sabun koyarak küçük havlular koyabilirsiniz. Banyomuzda farklı renklerde yaparak çok şık terlik lif örnekleri ortaya çıkartmak siz değerli hanımlarımızın elinde olacaktır.

yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımlarımız oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yeni güzel lif modellerinde tekrar görüşmek üzere şimdiden kolay gelsin. HOŞÇAKALIN

Menekşe bahçesi terlik lif modelinin malzemeleri 

♣ Menekşe bahçesi terlik lif için gerekli malzemeler

♣ İki renk lif ipi ( beyaz ve pembe)

♣ Önceden hazırladığımız 1 adet menekşe çiçeği ve püskülü

♣ 7 Numara tığ seçimi

♣ Makas ve süslemek için inci, iğne, iplik,

Menekşe bahçesi terlik lif  yapımı detayları

• 4 Fıstık olarak başlanan terlik lif modelimiz ön tarafına 8 fıstık olana kadar her sırada arttırma işlemi yaparak örüyoruz.

• Sonrasında 9 sıra olana kadar bir sıra eksiltme bir sıra arttırma işlemi yaparak 9 sırayı fıstıkla tamamlayarak terliğin ön kısmını bitiriyoruz.

• Arka kısımda aynı işlemi uyguluyoruz.

• Ve 17 sıra olana kadar başlangıçtan itibaren 8 fıstık olana kadar ördüğümüz terliğin arkasını 17. sıraya kadar bir sırada eksiltme bir sırada arttırma işlemi uyguluyoruz. Ve 17. sıra 7 fıstıkla bitecek,

• Sonraki 3 sırayı sıra başlarından eksiltme işlemi yaparak 4 fıstık olana kadar örüyoruz.

• Birleştirmeden önce terliğin ön kısmına menekşe çiçeği dikip kenar fıstığını örüyoruz ve tüm kenarda pembe renk ipimizi tekli fıstık yaparak terliğimizi tamamlıyoruz. Püskülü terliğin üst kısmına sabitliyoruz.

         ⇓

Lif modelleri, lif örnekleri ve yapılışları ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Menekşe bahçesi terlik lif yapımı video anlatımlı olarak izleye bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif örneği için çok teşekkür ediyorum.

blank

Menekşe bahçesi terlik lif yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ