Canım Anne

Menekşe kese lif yapımı

Menekşe kese lif yapımı

Menekşe kese lif yapımı

Menekşe kese lif modeli çeyizlerin en güzel lif modelleri arasında yerini alacağını düşünüyoruz. Yapılışı kolay olan ve görselliği harika olan lif modeli sizlerin beğenisini beklemektedir.

Lif modelleri siparişlerin en çok tercih edilenleri arasında yer almaya devam ederken menekşe lif modelini tercih edebilirsiniz. Farklı lif örneklerini sayfamızda bulabilirsiniz. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Menekşe kese lif yapımı

Menekşe kese lif modeli

Malzemeler 4 renk lif ipi

Beyaz, Yeşil, Sarı, Eflatun,

Makas

8 numara tığ kullanımı

Yapımı Yıldız tekniği

Yapılışı 5, 6, zincir çekip halka yapılır içine 6 fıstık örülür kapatılır. Üstüne üçer fıstık kullanarak 6 dilim başlanır. Artırmalı iki sıra yeşil renk örülür. Orta 6 fıstık hariç iki sıra örülür. Üçüncü sıra da eflatun ve sarı renk menekşe örülür dördüncü sırada beyaz ve eflatun ile örülür. Son sırda beyaz ile bir sıra örülür bir parça biter.

Her dilimi birer eksilterek örülür oval şekli verilir. Bir dilimi de üç artırarak örülerek el girme yeri örülür. Aynısından iki parça halinde örüp iki parçayı birbirine eflatun la bir fıstık örerek birleştirme yapılarak bitirilir. Süs olarak bir kaç kez ip dolayarak kıvırıp iki katlanıp kıvrılır kese lifin üstüne tığ ile takılır bağlanır. Kese lif modeli artık hazır olur. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Menekşe kese lif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Pembeli örgüler kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ