Mobilyaların Bakımı Nasıl Yapılır? Mobilya Bakımı Püf Noktaları!

Mobilyaların Bakımı Nasıl Yapılır? Mobilya Bakımı Püf Noktaları!

Mobilyaların bakımı ve temizliği doğru yapıldığı takdirde daha uzun süre kullanılabileceği doğrudur. Mobilya bakımı ve mobilya temizliği kadınların kendi aralarında konuştuğu ve çeşitli çözüm yolları üreterek işlerini kolaylaştırmaya çalıştığı konulardan biridir. Sitemizde geçmiş dönemlerde yayınladığımız Eski Mobilyaları Yenileme Teknikleri başlığındaki yazımıza gösterdiğiniz ilgiden yola çıkarak bugün mobilyaların bakımı nasıl yapılır konusuna değiniyoruz. Yazının devamından edineceğiniz bilgilerle mobilyalarınızın yıpranmasını önlemiş, daha uzun ömürlü olmasını sağlamış olursunuz. Mobilya temizliği püf noktaları bilinmesi temizlik için harcanan zamanın kısalmasını da sağlayacaktır.

mobilyalarin-bakimi
Mobilyaların Bakımı

Mobilyaların Bakımı Nasıl Yapılır?

Mobilyaların bakımı aslında mobilyanın türüne ve hangi malzemeden yapıldığına göre değişir. Kimi eşyalara uygulanan bir temizleme yöntemi diğerinde deformasyona yol açabilir. Bu nedenle temizlik sırasında kimyasal madde kullanmaktan olabildiğince kullanmanızı öneriyoruz. Sağlığınız açısından da temizlikte kimyasal kullanımı uygun değildir. Mobilyaların temizliğinin yanı sıra korunması ve bakımı da önemlidir. Aşağıda mobilya bakımı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

mobilyalarin-bakimi
Mobilya Bakımı Nasıl Yapılır?

Mobilya Bakımının Püf Noktaları!

  • Laminat parke gibi ahşap zemin kaplamaları mobilya bakımında ilk dikkat edilmesi gereken yerlerdir. Yer döşemenizin çizik olması hoş bir görüntü sergilemeyeceği gibi temizliğin de belli olmamasına yol açar. Bu nedenle sandalye, koltuk ve masa gibi eşyaların altına küçük süngerler yapıştırarak parkelerinizi koruyabilirsiniz.
  • Büyük mobilyaların yerlerini değiştirirken ayaklarına naylon çorap geçirirseniz hem yerlerin çizilmesini önlemiş, hem de eşyaların daha kolay hareket etmesini sağlamış olursunuz.
  • Mobilyaların bakımı sırasında üzerinde ince işlemeler olan mobilyaları cilalamanız gerekebilir. Cila bezlerinden yararlanarak kolayca bu mobilyaları temizleyebilirsiniz.
  • Çizilmiş olan mobilyaların çizik kısımlarına balık yağı sürerek 1 gün kadar bekletirseniz fayda sağlayabilir. Balık yağını sadece çizik kısma değil mobilyanın tamamına da sürebilirsiniz.
  • Mobilyalarınızı cilalarken normal cila yerine balmumu cilası tercih etmeniz uzun ömürlü olmalarını sağlar.
  • Mobilyalarınızın daha temiz ve daha parlak olması için suyun içine bir miktar sirke ilave edebilirsiniz.
mobilyalarin-bakimi
Mobilya Bakımı Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ